Сили оборони збили російський військовий літак А-50

Джерело: командувач Повітряних Сил Микола Олещук
Сьогодні, 23 лютого, Сили оборони збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над акваторією Азовського моря.
“А-50 із позивним “Баян” долітався! Вітаю окупантів “С Днем защитника отечества! Святкувати треба вдома, і так, щоб Баян не порвати!” – зазначив командувач Повітряних Сил Олещук.
Він також подякував Головному управлінню розвідки МОУ та усім, “хто забезпечив результат”.
Нагадаємо, що в січні Україна збила російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний пункт управління Іл-22.
Довідково: А-50 – це літак далекого радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛВ), сконструйований в часи СРСР та прийнятий на озброєння в 1989 році. Він створений на базі військово-транспортного літака Іл-76.
- Фахівці ISW зауважили, що у Росії не готові визнати збиття Україною свого літака А-50 над Азовським морем. Натомість в інформаційному просторі РФ вирішили запустити фейк про те, що радіолокаційний літак збили самі росіяни.
- Британські розвідники прокоментували, як вплине на РФ втрата літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.
- За даними британських розвідників, Росія “мовчазно” визнала, що Україна збила їх літак А-50.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.