У РФ влада і ЗМІ не згадували про річницю вторгнення, щоб приховати поразку – ISW
Джерело: ISW
За даними аналітиків Інституту вивчення війни, у Росії офіційні особи та державні ЗМІ утрималися від коментарів щодо другої річниці початку повномасштабного вторгнення, щоб не акцентувати увагу на невдачах РФ в реалізації заявлених стратегічних цілей в Україні та в досягненні менших цілей – захоплення всієї Луганської та Донецької областей, а також до значних втрат особового складу.
У звіті йдеться, що нове російське опитування громадської думки свідчить, що настрої росіян щодо війни в Україні переважно залишаються незмінними протягом останніх місяців і що більшість громадян РФ не підтримують другу хвилю мобілізації.
“Російський президент Володимир Путін і російські урядовці, ймовірно, утрималися від висвітлення другої річниці повномасштабного вторгнення Росії, намагаючись зберегти суспільну апатію до війни, що частково дозволяє російським чиновникам продовжувати війну без значної суспільної реакції”, – йдеться в огляді.
Аналітики зазначили, що Путін, ймовірно, розуміє, що друга хвиля мобілізації буде непопулярною, і схвильований тим, що такий захід викличе широке невдоволення.
“Однак Путін може менше перейматися суспільними настроями після свого переобрання в березні 2024 року та вирішить, що потреби Росії у формуванні збройних сил переважують ризики широкого внутрішнього невдоволення”, – резюмували в ISW.
- За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни за грудень 2023 року, російські сили втратили з початку повномасштабного вторгнення понад 300 тис. осіб.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.