Президент Чехії дозволив 20 громадянам країни приєднатися до ЗСУ
Джерело: Czech Radio
Президент Чехії Петер Павел дозволив 20 громадянам країни приєднатись до лав Українського війська. Ще 56 заявок відхилили на підставі рекомендацій Міністерств оборони та внутрішніх справ.
За словами глави Чехії, причиною відхилення заяв про допуск до служби у ЗСУ стала невідповідність претендентів до поставлених критеріїв. Попередник нинішнього президента Мілош Земан видав із 24 лютого 2022 року громадянам країни 132 дозволи на приєднання до ЗСУ.
Павел також розкритикував недостатню матеріальну допомогу західних країн української армії в минулі роки, як і рівень інвестицій у власну обороноздатність. Євросоюз, зазначив Павел, за минулі два роки не виробив жодного нового танка, а виробництво великокаліберних боєприпасів у країнах європейської спільноти значно відстає від їхнього випуску в РФ.
Він назвав гідним те, з якою рішучістю українці змогли оборонятися у ситуації російської бойової переваги. Він був здивований нездатністю російської армії швидко досягти поставленої мети.
За два роки Росія зуміла винести уроки зі своїх помилок і мобілізувати свою військову промисловість, але не змогла досягти істотних успіхів. Україна ж виявилася здатною за два роки повернути частину анексованої території, витіснити російський флот із західної частини акваторії Чорного моря, зберігши боєздатність армії та рішучість населення захищатися, — зазначив Павел.
Як акцентував президент Чехії, борг західних країн щодо України, котра обороняється, полягає в тому, що вони не змогли постачити Києву достатню кількість якісної техніки та боєприпасів для успішного і швидкого контрнаступу.
Раніше Петр Павел висловив переконання, що саме ненадання Україні необхідного озброєння стало однією з причин повільного контрнаступу ЗСУ, який не підтвердив західні очікування.
- Міністерство оборони Чехії 12 жовтня, повідомило, що Чехія та Данія спільно постачатимуть Україні важку військову техніку найближчими місяцями.
- 19 вересня під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, Чехію представляв заступник міністра оборони Даніель Блажковец, котрий підписав “Лист про наміри” з міністрами оборони Данії та Нідерландів. Угода дозволить надалі постачати Україні переважно чеське озброєння за фінансової підтримки Данії та Нідерландів.
- Чехія обмежить пересування російських дипломатів – FT.
- 10 листопада уряди Чехії та Тайваню підписали угоду про спільну роботу, щоб допомогти у відбудові України.
- Сенат Чехії продовжив дію мандату на проведення бойової підготовки українських військовослужбовців до кінця 2024 року.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.