У Литві перевірять дані понад 18 тисяч білорусів, які приїхали до 2022 року
Джерело: LRT
У Литви мають намір провести перевірку понад 18 тисяч білорусів, які прибули до країни до введення обмежень на в’їзд у 2022 році. Білоруси, чиї дані планують перевірити, будуть зобов’язані заповнити ту ж анкету, що й новоприбулі громадяни країни.
Керівниця литовського департаменту міграції Евеліна Гудзінскайте зазначила, що перевірятимуть усіх громадян РБ, які отримали дозвіл на проживання через працевлаштування до введення додаткової анкети. Загалом у країні проживають приблизно 18 тисяч білорусів, які мають дійсні дозволи на проживання.
Якщо буде виявлена негативна інформація про будь-яку особу — департамент міграції звернеться до департаменту державної безпеки (ДДБ).
“Якщо людина не відповість на анкету, це буде інтерпретовано проти неї. Якщо людина відповість, то її відповіді будуть оцінені. Якщо буде виявлена негативна інформація, ми будемо консультуватися з ДДБ. Якщо він дійде висновку, що людина становить загрозу державній безпеці, посвідка на проживання буде анульована”, – пояснила Гудзінскайте.
З листопада 2022 року росіяни та білоруси, які в’їжджають до Литви, повинні заповнювати спеціальну анкету, щоб висловити свою позицію щодо війни Росії в Україні.
- У Литві вирішили закрити ще два прикордонні переходи із Білоруссю з міркувань безпеки. 21 лютого відповідне рішення ухвалив уряд у Вільнюсі.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.