Литва закриє ще два КПП на кордоні з РБ

Джерело: DW

У Литві вирішили закрити ще два прикордонні переходи із Білоруссю з міркувань безпеки. 21 лютого відповідне рішення ухвалив уряд у Вільнюсі.

Зазначається, що контрольно-пропускні пункти Лаворішкес та Райгардас закриють вже з 1 березня на невизначений термін до подальшого повідомлення.

Тож відкритими залишаться лише два з шести пунктів пропуску на майже 680-кілометровому кордоні між Литвою та Білоруссю.

КПП Сумскас і Тверецюс закрили ще влітку 2023 року, зокрема через розміщення найманців ПВК Вагнер” в РБ.

Як пояснила міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте, закриття КПП забезпечить кращий контроль над потоками товарів, транспорту та осіб через кордон. Також це скоротить “спроби ввезення та вивезення санкціонованих товарів та контрабанди”.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.