З нас не вибити справжні коріння: військовий «Азову» показав фото Маріуполя 1960-х років

Джерело: військовослужбовець Дмитро Андрющенко на псевдо “Дипломат” – офіцер управління бригади НГУ “Азов”

Український військовий Дмитро Андрющенко опублікував фото з Маріуполя, зроблене близько 1960 року, вказавши на його особливість.

“Дипломат” зауважив, що фото йому надала його близька подруга.

“На фото приблизно 1960 рік. Маріуполь. На той час окупований радянським союзом та максимально з нав’язаною пропагандою русифікації, навіть перейменований у місто Жданов. Але…Що ми бачимо?”, – зауважив військовий.

Фото: t.me/Diplomat43O8

Він пояснив, що фото зроблена у центральній частині Маріуполя, трохи нижче Драмтеатру по проспекту Миру (раніше пр. ім. Леніна) навпроти кінотеатру “Побєда”.

“Ну і думаю ви усі прекрасно бачите яка мова на вивісках. Все що робить расіянська імперія це жахливо та страшно – обман, перекручування фактів та історії, нав’язування, насаджування та пропаганда. І це не повний перелік. Але з нас не вибити справжні корні та наш генетичний фонд. Маріуполь – це Україна!”, – написав “Дипломат”.

Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ввечері 30 квітня повідомив, що уряд ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

На Подолі у Києві знайшли 10 тонн людських кісток у контейнерах: з’ясувалося, їх насправді залишили археологи після закриття експедиції. Нині очікують рішення Мінкульту щодо перепоховання цих останків, підтвердили у Державному історико-архітектурному заповіднику “Стародавній Київ”.