«Маріуполь: 86 днів оборони»: у Києві презентували проєкт, що вшановує оборону Маріуполя
- Фото: Мінкульт
- Фото: Мінкульт
- Фото: Мінкульт
Джерело: Мінкульт
У Музеї історії міста Києва презентували проєкт “Маріуполь: 86 днів оборони”, присвячений вшануванню героїчної оборони міста.
Першим етапом проєкту є Літопис оборони Маріуполя. Верифікована військовими поденна хроніка розповідає про події перших місяців російського вторгнення 2022 року. Тоді опір гарнізону міста зірвав плани блискавичного захоплення всього півдня України. Маріуполь відтягнув на себе значні сили ворога і дав ЗСУ час міцно закріпитися на інших ділянках фронту, захистити Миколаїв і Одесу.
Одним з головних авторів літопису є журналіст під псевдонімом “сектор Маріуполь”, чиє ім’я не розкривається з міркувань безпеки, оскільки його рідні досі перебувають в окупації.
У межах проєкту у Музеї історії Києва також відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь. Автори зобразили місто місцем надзвичайної сили, адже саме сила і світло веде Україну до перемоги.
До проєкту долучилися митці з України, США, Японії, Китаю, Ірану, Туреччини, Мексики, Болгарії, Польщі, Іспанії, Норвегії. Роботи, відібрані журі, увійдуть до каталогу 12 Міжнародної Трієнале “4-й Блок” та колекції Національного музею історії України.
Пізніше виставка буде представлена в основній програмі 12-ї Міжнародної Трієнале “4-й Блок” у Харкові, Граці в Австрії, Нью-Йорку та Лос-Анджелесі в США.
Виставка відбуватиметься у Музеї історії міста Києва до 3 березня.
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зазначив, що перед нами сьогодні стоїть важливе завдання збереження пам’яті про ці події та виховання не на трагізмі і не на втратах, а на героїзмі, здобутках та подвигах наших героїв.
“Сьогодні ми говоримо про героїзм, про пам’ять і про виховання. Ми говоримо про те, яким має бути справжній українець – не байдужою людиною до свого рідного міста та не байдужою до всієї своєї Батьківщини. Дякую тим, хто долучився до організації цього проєкту, це без сумніву великий державний проєкт. Ті, хто роблять цю справу, є справжніми патріотами, які вболівають за українську перемогу та за наше майбутнє”, — сказав Ростислав Карандєєв.
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” здобула премію BAFTA як найкращий документальний фільм.
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” номінували на “Оскар-2024” у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.
- 18 вересня документальний фільм голлівудського актора і режисера Шона Пенна про війну в Україні – “Суперсила”, вийшов в американський прокат у мережі Paramount+.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.