У Червоному морі перебили три кабелі зв’язку, що з’єднують Європу, Азію та Африку

Джерело: Associated Press з посиланням на дані компанії HGC Global Communications Limited

Три телекомунікаційні кабелі в Червоному морі, які забезпечують зв’язок між Європою, Азією та Африкою, вийшли з ладу. Серед них – лінії зв’язку Asia-Africa-Europe 1 (AAE-1), Europe India Gateway і один з кабелів Seacom-TGN-Gulf.

Це призвело до зменшення трафіку через Червоне море на 25%. Маршрут через Червоне море є критично важливим для передачі даних з Азії до Європи. HGC розпочали процес перенаправлення даних, але це призвело до відключення деяких інформаційних сервісів.

Згідно з інформацією від HGC, пошкоджені сегменти кабелів знаходяться в південній частині Червоного моря, під юрисдикцією Ємену. Телекомунікаційна компанія Tata Communications, пов’язана з кабелем Seacom-TGN-Gulf, почала вживати негайних заходів для відновлення зв’язку. Інші компанії, пов’язані з пошкодженими кабелями, відмовилися коментувати ситуацію.

За даними AP, ймовірно, кабелі пошкоджено ще 24 лютого, і через два дні Netblocks зафіксували проблеми з доступом до інтернету в Джибуті через підводну кабельну систему зв’язку від компанії Seacom.

На сьогодні невідомо, що саме призвело до пошкоджень кабелів, але у Червоному морі тривають атаки хуситів. Раніше хусити звинувачували США і Британію в пошкодженні інфраструктури. AP зазначає, що невідомо, чи мають хусити засоби для знищення кабелів, які проходять по дну моря, але кабелі можуть бути пошкоджені якорями суден.

За словами експерта з магістральних ліній зв’язку Тіма Стронджа, через Червоне море проходять 14 кабелів, з планами на ще шість. 90% інформаційних потоків між Європою та Азією пролягають через цю інфраструктуру.

Також нагадується, що хусити раніше вимагали дозволу від суден-кабелеукладачів для проведення робіт у водах Ємену.

Переговори між Іраном і США щодо ядерної програми “зайдуть у глухий кут”, якщо Вашингтон і надалі вимагатиме повного припинення збагачення урану. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Ірану Маджид Тахт-Раванчі.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Кабінет Міністрів затвердив новий порядок, котрий дає можливість включати періоди офіційної роботи за кордоном для визначення права для призначення пенсії за віком. Відтепер це стосується і періодів роботи у країнах, з якими Україна не має відповідних міжнародних угод.