Російська мережа шпигунів у світі стала сильнішою, ніж будь-коли – The Economist
Джерело: The Economist
Завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені.
Журналісти звернули увагу на серію невдач російських шпигунів. Зокрема, невдала спроба вбити російського опозиціонера Олексія Навального отрутою “новачок”, недооцінка ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення в Україну та нездатність зупинити минулорічний бунт ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.
“Росія зрозуміла, що їй потрібні більш чесні звіти від своїх агентів. Керівником “комітетів особливого впливу” Москва призначила Сергія Кирієнка, заступника глави адміністрації Кремля. Вони координують операції проти Заходу, а потім вимірюють їхній ефект”, – йдеться в матеріалі.
Зрештою така зміна призвела до того, що російська розвідка стала працювати значно ефективніше. Зокрема, видання вказує на вплив кампаній на території країн Заходу стосовно виділення допомоги Україні.
“У січні німецькі експерти опублікували інформацію про ботів, які щодня розповсюджували сотні тисяч німецькомовних дописів у мережі Х із 50 000 облікових записів протягом одного місяця. 12 лютого Франція викрила велику мережу російських сайтів, які поширювали дезінформацію у Франції, Німеччині та Польщі”, – мовиться в повідомленні.
Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.
Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. При цьому наголошено, що особливо велику небезпеку ці люди несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.
Агентство додає, що російські спецслужби можуть займатися підготовкою до війни між РФ та НАТО. Серед підходів, крім крадіжки секретної інформації, може бути спроба погіршити стосунки між ЄС та США, підірвати допомогу Україні та спровокувати конфлікти серед учасників Альянсу.
- За останні два місяці Кремль активізував в Україні мережу “сплячих” шпигунів. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав для цього причину.
Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.
Принцеса Єлизавета, 23-річна майбутня королева Бельгії, потрапила під заборону на навчання іноземних студентів у Гарварді, яку напередодні запровадила адміністрація Білого дому.
Наступного тижня мешканці штату у Мексиці голосуватимуть на суддівських виборах. Серед кандидатів — Леопольдо Чавес, який провів майже шість років за ґратами за контрабанду чотирьох кілограмів метамфетаміну у 2015 році.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна може розглянути відновлення військового призову вже з наступного року, якщо не вдасться набрати необхідну кількість добровольців до лав збройних сил.
З російських екранів можуть зникнути відомі фільми та телесеріали через “заборонену пропаганду чайлдфрі”.