СБУ затримала російського агента, який намагався втекти до невизнаного Придністров’я

Джерело: Служба безпеки України

СБУ затримала чоловіка, який намагався втекти до невизнаного Придністров’я. Затриманого підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами.

За даними слідства, затриманий за вказівкою РФ мобілізувався до Збройних сил України. Він “зливав” ворогу дані про Сили оборони на східному фронті, а після виконання завдання намагався втекти з країни.

Фігурант – житель дніпропетровської області. У середні 2000-х років він закінчив ВНЗ у Москві, де здобув освіту юриста.

Ще під час навчання у столиці РФ він потрапив у поле зору російських спецслужб. Після випуску з російського вишу та повернення в Україну він не здійснював розвідувальної активності на користь РФ.

Однак після повномасштабного вторгнення ситуація змінилась. У 2023 році затриманий мобілізувався до лав ЗСУ. Після зарахування до військового з’єднання його згодом направили на позиції українських військ у районі Бахмута.

Прибувши на прифронтову територію Донеччини, підозрюваний почав “зливати” окупантам інформацію про місця базування та переміщення підрозділів ЗСУ поблизу передової.

Розвідувальну інформацію він передавав у ворожий чат-бот, який адмініструють представники воєнної розвідки РФ.

Після декількох сеансів зв’язку з російською спецслужбою її агент, розуміючи невідворотність покарання, втік з району базування свого підрозділу.

Потім він на таксі добрався до прикордоння Вінниччини, щоб звідти потрапити до невизнаного Придністров’я і там переховуватися від правосуддя.

Правоохоронці затримали фігуранта, коли він готувався перетнути прикордонну річку, використовуючи гідрокостюм і ласти.

Слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 4 ст. 408 (дезертирство).

Зараз він перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.