Російський танкер, який потрапив під санкції, вивантажує нафти в порту Китаю, – Reuters
Джерело: Reuters
Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
Аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa показали, що “Liteyny Prospect”, який плаває під прапором Ліберії, пришвартувався в середу, 6 березня.
Танкер є одним із шести суден, що прямують до Китаю і перевозять сиру нафту сорту “Сокіл”, яку Індія не змогла імпортувати через проблеми з оплатою.
Інші п’ять танкерів стоять біля китайського узбережжя з понеділка, про що свідчать дані судноплавства.
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США наприкінці минулого місяця застосувало санкції до менеджера танкера SCF і визначило 14 нафтових суден, включаючи “Liteyny Prospect”, як власність, у якій SCF має інтерес.
- Росія активно переоформлює свої нафтові танкери під прапор Габону. За розрахунками, на початок лютого 42 судна компанії “Совкомфлот”, які раніше мали прапор Ліберії та Панами, тепер мають реєстрацію у Габоні.
- Американський нафтопереробний завод імпортував 10 000 барелів російської нафти через лазівку для змішування на терміналах зберігання на Багамських островах.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.