На переговорах з фермерами Туск пообіцяв скоротити надлишки зерна, протести продовжуються

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на переговорах з фермерами в суботу, 9 березня, пообіцяв скоротити надлишок зерна на внутрішньому ринку, але лідери профспілок заявили, що вони продовжують протести.

“Прем’єр-міністр сказав фермерам, що будуть доступні гроші, щоб зняти з ринку кілька мільйонів тонн зерна”, — сказав журналістам заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак.

Він додав, що лідер спілки фермерів NSZZ RI Solidarnosc Томаш Обшанскі заявив після зустрічі, що протести триватимуть і будуть сильнішими.

Один з фермерів Анджей Собоцінський сказав журналістам після участі у зустрічі, що роботи з надлишками зерна недостатньо.

“Якщо зерно продовжить надходити з Росії та інших країн, проблема залишиться”, — сказав він.

Раніше лідери фермерів сподівалися провести переговори з Туском у вівторок, але їхній запит було відхилено. Туск, однак, запросив їх на переговори в суботу.

“Насправді ми пішли із зустрічі ні з чим”, – сказав міністр журналістам.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.