Російські підрозділи знизили темп наступальних дій поблизу Роботиного – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська знизили темп своїх наступальних дій біля Роботиного через удари українських безпілотників.

За даними аналітиків, ворог нещодавно просунувся на захід від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 9 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, свідчать, що російські сили також просунулися на схід від Тернів. Позиційні бої тривали в районі Синьківки, озера Лиман, Кислівки, Ямполівки, Тернів і Спірного.

Водночас 9 березня тривали позиційні бої під Бахмутом, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали біля Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки, Дружби і Шумів.

За словами речника Таврійського угруповання військ України Дмитра Лиховія, ситуація на Авдіївському напрямку стабілізувалася і нині російські війська досягають лише локальних незначних наступань.

Противник нещодавно просунувся на захід від Авдіївки, оскільки 9 березня в цьому районі тривали бої. Геолокаційні кадри показують, що росіянам нещодавно вдалося просунутися далі в центрі Орлівки та незначно просунутися в полях на південь від Тоненького. Позиційні бої тривали в районі Степового, Бердичів, Семенівки, Орлівки, Тоненького, Сіверного, Первомайського та Невельського.

Водночас 9 березня позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Позиційні бої тривали в районі Красногорівки, Побєди, Новомихайлівки та Володимирівки.

Також тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та Вербового.

Один із російських військових блогерів заявив, що загарбники знизили темп своїх наступальних дій біля Роботиного через удари українських безпілотників і труднощі з очищенням захоплених українських окопів. Він додав, що російські сили також борються з “неадекватним” захистом радіоелектронної боротьби (РЕБ) поблизу Роботиного.

Українські та російські джерела заявляли, що станом на 9 березня українські воїни утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області поблизу Кринок.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.