США погрожують санкціями австрійському Raiffeisen Bank International – ЗМІ
Джерело: EUobserver
У Міністерстві фінансів Сполучених Штатів Америки попередили, що австрійському банку Raiffeisen Bank International (RBI) загрожують санкції, якщо він не зупинить свою діяльність на території Росії.
За даними видання, США попередили RBI про ризик “бути відрізаним від фінансової системи США” у випадку продовження співпраці з Росією.
Своєю чергою, представники австрійського банку відповіли EUobserve, що “принципово не коментують публічно дискусії з представниками влади”.
“Минулого року RBI отримав 1,3 мільярда євро прибутку в Росії, де працювало 9942 людини в 490 роздрібних відділеннях. Він також брав участь у російській схемі пільг по кредитах для російських військовослужбовців строкової служби”, — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, на початку серпня 2023 року генеральний директор RBI Йоганн Штробль заявив, що вважає можливим відокремлення свого дочірнього банку в Росії від материнської групи не раніше кінця грудня, попри те, що раніше повідомлялося про кінець вересня.
Згодом австрійська банківська група Raiffeisen Bank International знову відтермінувала обіцяний вихід з російського ринку.
ДОВІДКОВО. Раніше Київ включив Raiffeisen Bank до списку “міжнародних спонсорів війни”. Європейський центральний банк також наполягає на виході фінустанови з Росії. Американське управління санкцій також займається розслідуванням діяльності групи.
Тоді як 17 грудня Raiffeisen Bank International (Австрія) було вирішено тимчасово виключити зі списку спонсорів війни, заявило НАЗК. Нині тривають консультації з Європейською комісією щодо цього питання.
- Національний антитерористичний центр Чеської Республіки заявив про розслідування діяльності австрійської групи Raiffeisenbank в Росії.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.