У Німеччині розкритикували слова Папи Римського про «білий прапор» України

Джерело: DW

Висловлення Папи Римського Франциска про війну РФ проти України викликало різку критику з боку Німеччини. Низка німецьких політиків від різних партій висловили обурення оприлюдненою напередодні заявою понтифіка, в якій він закликав Київ “мати мужність підняти білий прапор та вести переговори”.

Той, хто вимагає від України просто здатися, віддає агресору те, що він незаконно захопив, і тим самим погоджується на знищення України, — заявила виданням медіагрупи Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) заступниця голови німецького бундестагу Катрін Герінг-Еккардт. Вона поклала повну відповідальність за війну на російського президента. — Негайно покласти край війні та стражданням може Володимир Путін, а не Україна.

Ґерінг-Еккардт, котра представляє партію “зелених”, акцентувала, що говорити про мир можна лише в тому випадку, якщо він буде справедливим і не ставитиме під сумнів існування та самобутність України. Заступниця голови бундестагу також заявила, що Росія має бути притягнута до відповідальності за свої воєнні злочини.

Своєю чергою, експерт із зовнішньої політики Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер заявив, що своїми словами Франциск надає президентові Росії “готовий план подальших дій”.

Нечувано, що голова католицької церкви виступає на боці агресора, — написав він у соцмережі X.

Депутат бундестагу від ХДС Маттіас Гауер зізнався, що йому як християнину-католику “вкотре соромно за провал Римо-католицької церкви в головному питанні”.

Так Папа Римський радить Україні існувати під російською диктатурою, — написав він у X.

Водночас у Ватикані стверджують, що слова Франциска, які викликали великий резонанс, слід розуміти як заклик до дипломатичного розв’язання конфлікту.

Папа приймає образ білого прапора, запропонований інтерв’юером, щоб позначити припинення військових дій, перемир’я, досягнуте завдяки мужності переговорів. Він бажає дипломатичного рішення для досягнення справедливого та міцного миру, — вважає глава пресслужби Ватикану Маттео Бруні.

Довідка. Раніше Папа Римський Франциск сказав в інтерв’ю, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

“Я вважаю, що найсильнішим є той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має мужність під білим прапором вести переговори”, — сказав Франциск, додавши, що переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Невдовзі директор Ватиканської пресслужби Маттео Бруні опублікував роз’яснювальну заяву після слів Папи Римського про те, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.