Біля штаб-квартири НАТО підняли прапор Швеції
Джерело: трансляція церемонії
11 березня біля штаб-квартири НАТО у Брюсселі офіційно підняли прапор Швеції. У церемонії брав участь і генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
“Це історичний день. Ми вітаємо вступ Швеції до НАТО в критичний момент для нашої спільної безпеки. За мить ми піднімемо шведський прапор тут, у штаб-квартирі НАТО, і по всьому Альянсу. Вперше 32 прапори майорять разом. Вони представляють 32 країни, які працюють заради спільної мети. Щоб захистити один мільярд людей, запобігти війні та витрачати понад 2% ВВП на оборону”, – сказав генсек НАТО.

Фото: Getty Images
Столтенберг наголосив, що двері НАТО відчинені, оскільки до блоку доєдналася ще одна країна.
“Ніхто не може закрити їх. Кожен народ має право обирати свій шлях. І ми всі обираємо шлях свободи та демократії. Поки ми говоримо, хоробрий народ України виборює ці цінності”, – додав Столтенберг.
Також прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон додав, що країна тепер є “союзником серед союзників”.
“Після більш ніж 200 років військового неприєднання це історичний крок, але також і цілком природний крок. Ми готувалися десятиліттями і детально – останні два роки. Завдяки цьому членству Швеція повернулася додому, в будинок співпраці демократичних країн у сфері безпеки, в будинок співпраці в галузі безпеки наших добрих сусідів”, – сказав він.
- 7 березня 2024 року Швеція офіційно стала 32-м членом Північноатлантичного альянсу.
- 4 березня Збройні сили Швеції приєдналися до НАТО для навчань, надаючи війська, гелікоптери та винищувачі, оскільки альянс проводить найбільшу серію військових тренувань з моменту закінчення Холодної війни.
- 5 березня президент Угорщини Тамаш Шуйок підписав ратифікацію вступу Швеції до військового блоку НАТО, відкривши шлях для країни стати 32-м членом Альянсу найближчими днями.
- 26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.
Голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев розповів, що протягом 2025 року в Україні планують посилити податковий контроль.
Колишній начальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Богдан “Тавр” Кротевич розповів, що його прізвище прибрали з указу президента про нагородження його орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. Він вважає, що причиною цьому може бути конфлікт з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк за власним бажанням йде з посади першого заступника міністра оборони України.
Дослідники виявили, що наявність домашніх тварин може так само позитивно впливати на психологічне здоров’я людини, як і шлюб чи зустріч з друзями.
У місті Шпола, що на Черкащині, в міській раді понад 5 років “працює” кіт Мурчик.