У межах Лондонського книжкового ярмарку відкриється український стенд
Джерело: Мінкульт
Цьогоріч на Лондонському книжковому ярмарку буде представлено книги від восьми українських видавництв.
Україна долучилася до Лондонського книжкового ярмарку – однієї із найбільших міжнародних бізнес-подій книжкового світу, що проходитиме з 12 до 14 березня. Офіційне відкриття українського національного стенда заплановане на 13 березня, 17:00.
Цьогоріч на ярмарку свої книги презентують 8 українських видавництв: Видавництво Старого Лева, Навчальна книга – Богдан, CP Publishing, АССА, Tianachu, Ранок, Наш формат та SNOWDROP.
У межах українського стенда у в International Markets Theatre о 10:00 відбудеться панельна дискусія “Power of people”, учасниками якої стануть:
- культурна менеджерка, письменниця, редакторка, директорка Українського Інституту в Лондоні, авторка книги “Смерть солдата, розказана його сестрою” Олеся Хромейчук;
- культурологиня, проєктна менеджерка і кураторка у сфері культури та освіти, наукова редакторка, членкиня PEN Ukraine, керівниця освітньо-міжнародного відділу “Музею терору” Ольга Муха;
- письменник, воєнний кореспондент, аналітик з великим досвідом роботи у сфері міжнародних відносин та дезінформації, автор книги “Війна у 140 знаках: як соціальні медіа змінюють конфлікт у XXI столітті” Девід Патрікаракос;
- поетка, есеїстка, доцентка катедри культурології Українського католицького університету, запрошена лекторка Оксфордського університету, членкиня PEN Ukraine Ірина Старовойт;
- старша кореспондентка з міжнародних питань британських газет The Guardian та Observer, лауреатка численних журналістських нагород Емма Грем-Гаррісон.
Під час дискусії фахівці говоритимуть про спротив України під час повномасштабної війни, про важливість українського громадянського суспільства та про його вплив на збереження світової демократії.
Щорічно Лондонський книжковий ярмарок відвідують понад 25 000 професіоналів видавничої справи. Цього року організатори пропонують відвідувачам понад 100 семінарських сесій за участі відомих видавців, письменників, ілюстраторів, перекладачів та лідерів думок із книжкової сфери. У межах події укладають угоди з купівлі та продажу прав на книжки.
- У Лондоні, у престижному Oxford and Cambridge club, під час вечора подяки волонтерам відбулась презентація книги британсько-української письменниці Анни Шевченко “Навколо війни через 20 історій” (“Around the war in twenty stories”).
- 15 вересня відбулась презентація видання “Все буде Україна! Золотий фонд нації”, у якому зібрано розповіді про героїв, що загинули під час російсько-української війни.
- У Київській міській державній адміністрації презентували збірку спогадів і роздумів жінок про життя у столиці в умовах війни – “Київ. Жінки. Війна”.
Китайські вчені випробували новий тип водневої вибухівки, котра не містить ядерних матеріалів. Згідно з даними нового дослідження, бомба утворює розпечену вогняну кулю, яка світиться понад дві секунди, що у 15 разів довше, ніж типовий спалах тротилу.
На Буковині знайшли тіло курсанта з ознаками вогнепального поранення, який навчався в Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Це вже другий випадок за тиждень.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.