Нацрада просить Disney включити нагородження «20 днів у Маріуполі» до телеверсії «Оскара»
Джерело: Нацрада
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до керівників The Walt Disney Company з проханням включити фрагмент із нагородженням авторів української стрічки “20 днів у Маріуполі” у міжнародну телеверсію церемонії “Оскар”.
Зокрема звернення направили голові The Walt Disney Company Марку Паркеру та головному виконавчому директору Бобу Айгеру.
“Сьогодні всі демократії світу підтримують будь-яку можливість протистояти воєнній агресії, що загрожує мирному світовому порядку. У цей момент ваш персонал ухвалює видалити частину церемонії, де журналісти отримують нагороду за повнометражну документальну стрічку, яка розповідає про жахи й нелюдську жорстокість війни! І цей момент, який викликав колосальну емоцію в залі кінотеатру DOLBY і в численних дописах протягом дня у мережі інтернет, не побачать глядачі у багатьох країнах Східної півкулі і ті глядачі на земній кулі, хто дивитиметься Церемонію у подальших численних показах”, ‒ йдеться у зверненні.
Водночас у документі зазначається, що команді “важко повірити, аби таке рішення персоналу студії було би політично вмотивованим рішенням, погодженим керівництвом компанії”.
“Ми також уже знайомі з поясненнями Студії про попереднє планування скороченої версії та гадаємо, що воно цілком могло би бути лише попереднім. Відтак просимо створити і розповсюдити серед мовників оновлену міжнародну версію, в якій буде збережено фрагмент з номінацією “Best Documentary Feature”, ‒ йдеться у листі.
Нагадаємо, що організатори вирізали зі скороченої міжнародної телеверсії премії “Оскар” номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, у якій перемогла стрічка українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
Невдовзі в Disney Entertainment пояснили, чому нагородження українського фільму “20 днів у Маріуполі” не потрапило до міжнародної скороченої телеверсії церемонії кінопремії “Оскар”.
Зокрема, за даними представників Disney, окремі категорії і частини шоу доводиться виключати з міжнародної 90-хвилинної телеверсії через часові обмеження.
У компанії додали, що вибір категорій нагородження, які не потраплять до скороченої телеверсії визначають заздалегідь, ще під час процесу планування, який відбувся кілька тижнів тому.
ДОВІДКА: Фільм “20 днів у Маріуполі”, над яким спільно з українським журналістом та фотографом Мстиславом Черновим, працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, зображає початок повномасштабного вторгнення РФ, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.
У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” потрапив у довгий список британської щорічної премії BAFTA Film Awards 2024.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.