Україна провела черговий раунд переговорів із Фінляндією щодо укладення безпекової угоди
Джерело: Офіс президента
На виконання Спільної декларації G7 про підтримку України проведено черговий раунд переговорів із Фінляндією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.
Під час зустрічі було продовжено роботу над проєктом угоди та окреслено її межі й ключові елементи, узгоджено графік подальших переговорів.
Українську офіційну делегацію, відповідно до указу президента України, очолює керівник Офісу глави держави Андрій Єрмак.
Сьогоднішній раунд переговорів провів заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.
До складу делегації увійшли представники Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України тощо.
Фінська сторона була представлена делегацією урядовців на чолі з представниками Міністерства закордонних справ.
- 21 грудня Фінляндія ухвалила 21-ий пакет військової допомоги Україні на суму 106 мільйонів євро.
- Україна та Фінляндія активно співпрацюють для відновлення енергетичного сектору.
- Фінляндія передала українським рятувальникам партію спеціальних авто. Йдеться про дев’ять машин різного призначення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.