«Мріяв зняти фото, яке зупинить війну»: 13 березня ‒ роковини загибелі журналіста Левіна

Джерело: Букви
Сьогодні, 13 березня, виповнилося два роки, як російські військові вбили українського фотожурналіста та документаліста Макса Левіна.
Левін у супроводі Олексія Чернишова, військовослужбовця і в минулому фотографа, 13 березня направилися до Гути-Межигірської документувати воєнні злочини росіян.
Вони залишили машину й пішли у бік села Мощун. Відтоді зв’язок з обома чоловіками зник.
1 квітня 2022 року поліція знайшла його вбитим у лісі поблизу села Гута-Межигірська Вишгородського району неподалік від Києва. За даними прокуратури, його застрелили російські військові двома пострілами зі стрілецької зброї.
Президент України Володимир Зеленський надав Левіну вже посмертно орден “За мужність” ІІІ ступеня.
“Репортери без кордонів” опублікували розслідування, в якому стверджувалося, що російські військові стратили Макса Левіна.
2 березня 2023 року “Суспільне” транслювало французький фільм-розслідування “Репортерів без кордонів” “Справа Макса Левіна. Докази страти”.
Зокрема французький військовий репортер Патрік Шовель, який співпрацював з Левіним, провів у травні 2022 року спільно з “Репортерами” власне розслідування вбивства українського фотожурналіста. Керівник відділу розслідувань РБК Арно Фроже та французький репортер особисто відвідали місце злочину.
Під час розслідування на місці злочину “Репортерам без кордонів” вдалося знайти дев’ять речових доказів, серед яких кулі та документи. Водночас вони поспілкувалися з близькими родичами, друзями й колегами Макса Левіна. Усі свідчення та докази “Репортери без кордонів” передали українським правоохоронцям.
Макс Левін народився 7 липня 1981 року на Київщині. Після школи здобув освіту за фахом “інженер компʼютерних систем” у Київському політехнічному інституті й працював фотожурналістом.
Понад 10 років Максим працював у редакції LB.ua, співпрацював з агентствами Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, Hromadske. Його світлини публікували Wall Street Journal, TIME, Breaking news Poland, EU AGENDA, World news, The Moscow Time, Кореспондент.net, ELLE, TV-24, Radio Bulgaria, Ukraine Crisis Media center, Vatican news, Радіо Свобода (RFE/RL).
Більшість його документальних проєктів пов’язані з війною в Україні.
- 7 березня 2023 року стало відомо, що під Бахмутом внаслідок поранення загинув командир батальйону “Вовки Да Вінчі” Дмитро Коцюбайло з позивним “Да Вінчі”. Він почав боронити Україну ще з 2014 року.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.