Україна стала партнером Північного інституту інтероперабельності (NIIS)
Джерело: Мінцифри
Україна стала партнером Північного інституту інтероперабельності (NIIS), до якого входять Фінляндія, Естонія, Ісландія та Фарерські острови.
Нове партнерство дасть змогу обмінюватися досвідом і спільно допомагати іншим державам цифровізуватися.
NIIS впроваджує технологію X-Road. Зокрема, координує, розробляє та перевіряє вихідний код X-Road. Північний інститут інтероперабельності відповідає за документацію та технічні вимоги, бере участь у міжнародній співпраці, а також займається сертифікаціями й навчанням для третіх сторін.
“NIIS відіграє важливу роль у впровадженні інновацій у цифровому уряді та сприяє транскордонному співробітництву. Ми раді можливості співпрацювати з NIIS, щоб разом формувати прогресивне майбутнє. Це честь для нашої команди, адже ми, в Україні, маємо безпосередній досвід впровадження X-Road (Трембіта)”, — зазначила Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції.
Для України це послідовний крок у сфері міждержавної цифрової дипломатії та вивчення найкращого світового досвіду. Нещодавно уряд ухвалив постанову про відкритий код “Дії”. Тепер його зможуть використовувати розробники з інших країн та на його основі робити свої застосунки.
Партнерство з NIIS сприятиме розробленню спільних цифрових рішень. Представники Мінцифри увійдуть до робочої групи з технічних питань. Вони братимуть участь в обговореннях щодо майбутніх розробок X-Road або окремих компонентів інфраструктури цифрового уряду.
- Європарламент підтримав створення законодавчої бази та прототипу гаманця ЄС. Тепер держави-учасниці консорціуму POTENTIAL, серед яких Україна, зобов’язані випустити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
- Міністерство цифрової трансформації України та Французька агенція міжнародного технічного співробітництва Expertise France уклали меморандум про співробітництво.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.