14 березня – День українського добровольця
Джерело: Букви
14 березня в Україні – День українського добровольця.
Дата обрана не випадково, адже саме 14 березня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, аби стати на захист України на сході. Згодом з бійців був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.
Тоді ж, протягом весни 2014 року – після окупації Криму, коли підтримувані РФ сепаратисти та російські військові почали війну на Донбасі – виникла ще низка добровольчих формувань, як поза державними структурами, так і при облдержадміністраціях, Нацгвардії, поліції.
Протягом 2014–2015 років російсько-української війни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом трансформувалися у військові частини силових структур.
Офіційно День українського добровольця було встановлено 17 січня 2017 року постановою Верховної Ради України на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Новий сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021 – на початку 2022 років, на тлі загрози повномасштабного російського вторгнення. Тоді почали формуватись підрозділи територіальної оборони.
Формування територіальної оборони було на основі закону України “Про основи національного спротиву”, що був ухвалений 16 липня 2021 року. У законі вказано, що добровольче формування територіальної громади – це воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони в межах території відповідної територіальної громади.
У перші тижні повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році майже 100 тисяч добровольців вступили до лав Сил територіальної оборони ЗСУ.
На сьогодні Сили територіальної оборони є наймолодшим родом військ в українській армії.
До українських добровольців, які самостійно стали на захист України, доєднались й іноземні добровольці.
Зокрема зараз боронити Україну від військ РФ допомагають колишні військовослужбовці з Польщі, Швеції, Данії, Німеччини, Фінляндії, Великої Британії, США, Латвії, Литви, Японії, Нідерландів, Сирії, Лаосу, Індонезії і багатьох інших країн.
- 26 лютого в Україні відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Королівські родини різних країн традиційно володіють багатствами, розміри яких вражають. Від палаців з сотнями кімнат до розкішних автопарків і ювелірних прикрас, їхні витрати сягають небачених масштабів.
Американський мільярдер Ілон Маск давно обіцяв, що протягом наступних тридцяти років людство може заселити Марс. Утім Біолог Келлі та художник Зак Вайнерсміти у книзі “Місто на Марсі: чи можемо ми заселити космос, чи маємо ми заселити космос, і чи справді ми продумали це?” зібрали кілька аргументів проти.
Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
В Японії вперше затримали групу людей за ймовірне порушення закону про авторські права на популярні твори, зокрема фільм “Ґодзілла мінус один” та аніме “Повелитель III”.