ЗАЕС підʼєднали до другої лінії живлення, яка через пошкодження росіянами була в ремонті

Джерело: Міненерго та “Енергоатом”

Українські енергетики підʼєднали Запорізьку АЕС до другої лінії живлення, яка була в ремонті через пошкодження внаслідок російського обстрілу.

Сьогодні, 14 березня, після аварійного ремонту у Запорізькій області включено в роботу повітряну лінію електропередачі 330 кВ. Це одна з ліній, що живить ЗАЕС. Її було знеструмлено внаслідок ворожого обстрілу 20 лютого.

Ця лінія разом з лінією “Запорізька АЕС – Дніпровська” напругою 750 кВ зʼєднує станцію з об’єднаною енергосистемою України та забезпечує живлення її власних потреб.

Отже, атомна електростанція протягом 24 днів була заживлена лише однією резервною ЛЕП.

Тривалість ремонту пов’язана зі складними безпековими умовами для робіт енергетиків.

У Міненерго зазначили, що живлення АЕС однією лінією є вкрай небезпечним, адже електропостачання такого об’єкта має бути стабільним та безперебійним. Вимкнення усіх ліній означатиме черговий блекаут та загрозу ядерного інциденту на АЕС.

Нагадаємо, що за два роки окупації станція вже 8 разів переживала блекаути.

Станом на зараз основна та резервна лінії працюють та у повному обсязі живлять власні потреби Запорізької АЕС.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.