У Херсонському художньому музеї ідентифікували вже 96 робіт, викрадених росіянами

Джерело: Херсонський художній музей/Facebook

Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 творів мистецтва, котрі викрали російські загарбники.

“Ідентифікація вкрадених творів мистецтва триває. Знову повертаємось до цього кадру, знятого для пропагандистського сюжету у вересні 2023 року в Центральному музеї Тавриди. Нагадуємо, що у цій кримській установі окупанти зберігають викрадені з Херсона твори мистецтва. На відео вдалось розпізнати ще дві незаконно вивезені роботи, тож кількість ідентифікованих творів сягнула 96”, – повідомили у музеї.

Відтак, музейники ідентифікували:

Роботу Ярослава Прохазка (1886-1949). Вид з косогору на Прагу. 1942. Полотно, олія.

Це чеський живописець, член Празької спілки художників, відомий як майстер пейзажів, особливо міських. Він вмів передавати особливий настрій міських куточків і провулків. На творчість живописця вплинув рух імпресіонізму, однак в його роботах присутні і елементи романтизму.

Ярослав Прохазка виставляв свої твори на численних персональних і групових виставках у Чехії та Європі, зокрема в Парижі, Осло та Копенгагені. За серію картин європейських міст у 1931 році його відзначено щорічною премією Празької Академії мистецтв.

Роботу Івана Старенкова (1955-2010). Зелений день. 1993. Полотно, олія.

Цей херсонський художник-нонконформіст був відомий своїм нестандартним підходом до живопису, його прагнення нових тем, відтак уникнення реалістичного трактування внесло в мистецтво регіону ноту свіжості. “Зелений день” – не єдина вкрадена росіянами картина Старенкова, але друга, яка точно перебуває в Криму, в Центральному музеї Тавриди. На цьому ж кадрі можна побачити його полотно “Терція”, ідентифіковане раніше.

Загалом, можна побачити ще 6 творів, ідентифікованих раніше:

  • Данило Дзевановський (1916-2002). Хризантеми. 1953. Полотно, олія.
  • Михайло Шапошников (1909-1989). Натюрморт. Півонії. Полотно, олія.
  • Василь Чорний (1924 р.н.). Натюрморт з самоваром. 1980. ДВП, олія.
  • Анатолій Платонов (1927-2005). Чуфут-Кале. Бахчисарай. 1986. Полотно, олія.
  • Лазар Штирмер (1922-2003). Кактус. 1989. Картон, олія.
  • Іван Старенков (1955-2010). Терція. 1996. Полотно, олія.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.