Росіяни почали скуповувати підроблені українські паспорти – ЗМІ
Джерело: росЗМІ
Російські громадяни та мешканці пострадянських країн стали купувати підроблені почали скуповувати підроблені українські паспорти та інші документи на чорному ринку.
Повідомляється, що в інтернеті з’явилася велика кількість пропозицій стосовно можливості придбати паспорт громадянина України, закордонний паспорт, свідоцтво про народження та інші документи. Ціни на документи варіюються від кількох тисяч російських рублів до $10 тис. доларів. Продавці обіцяють біометричний паспорт України та “абсолютно чисті” внутрішні документи з усіма необхідними відмітками.
Зокрема в одному з оголошень повідомили, що паспорт “виготовляється з оригінальних бланків”.
За зв’язками заносимо дані до держреєстру, ви отримуєте ІПН і свідоцтво про народження, яке теж занесено до реєстру РАГСу… На сторінках стоятимуть усі необхідні штампи. У результаті ви отримуєте справжній документ, — зазначили в одному з оголошень про купівлю документа.
Автор розслідування зв’язалася з нелегальними продавцями як переселенка, що мешкає в Грузії. Згідно з легендою, у Росії на дівчину склали протоколи про “дискредитацію армії” та за всілякі мітинги, тому їй необхідний документ для отримання посвідки на проживання в країні Євросоюзу.
У результаті надійшло три пропозиції: біометричний паспорт за $9 тисяч, підроблене свідоцтво про народження та український закордонний паспорт за €2350, а третій продавець запропонував повний пакет документів. В останній пропозиції продавець ціну не назвав, але зажадав передоплату в тисячу доларів. З’ясувалося, що чоловічий паспорт дешевший за жіночий, а мешканці Туреччини та Сирії постійно користуються такими послугами для отримання посвідки на проживання в країнах ЄС.
Журналісти заявили, що зв’язалися з власницею підроблених документів, що переїхала до Латвії, аби одержати посвідку на проживання. За $2,5 тисячі вона отримала український закордонний паспорт та свідоцтво про народження. Документи їй надіслали на пошту за кілька тижнів після оплати. Знайти продавців фальшивих документів їй допомогли знайомі.
Перебиралася із потоком українських біженців. Сказала, що паспорт загубила у дорозі. Розмова з прикордонниками була найстрашнішою. Але нічого, перевірили, пропустили, — розповіла вона, проте згодом видалила всі повідомлення.
Юристи зауважують, що підробити біометричний паспорт неможливо, але перетнути кордон за іншими підробленими документами цілком реально, адже у країнах пострадянського простору “все купується за гроші, за знайомствами”.
Перетнути кордон Євросоюзу, заявивши, що внутрішній паспорт втрачено, натомість є свідоцтво про народження та закордонний паспорт — цілком реальний варіант, особливо якщо перетинати кордон у потоці біженців, акцентують експерти.
Водночас дехто зазначає, що в Європі перевіряють документи дуже щільно, і такі історії з підробленими паспортами можуть бути вигадами.
Своєю чергою, міграційний експерт та демограф зазначив, що до 2022 року за підробленими документами можна було отримати громадянство Молдови, але не України.
Україна та Євросоюз підписали угоду про запровадження безвізового режиму навесні 2018 року. Українці можуть в’їжджати без візи до всіх країн Шенгенської зони за наявності біометричних паспортів.
- Сполучені Штати Америки продовжили термін дії перебування українських шукачів притулку на території країни строком до 2 років.
- Уряд Молдови вирішив продовжити дію тимчасового захисту для українських переселенців ще на рік – до 1 березня 2025 року.
- Болгарія продовжила тимчасовий захист для українських шукачів притулку. Термін наданого тимчасового захисту в Болгарії продовжено до 4 березня 2025 року.
- Міністерство імміграції та інтеграції Данії продовжило дозволи на проживання українців до 17 березня 2025 року.
- Європейський Союз офіційно продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для переселенців з України до 4 березня 2025 року.
- Українці, які через вторгнення Росії виїхали до Нідерландів, незабаром матимуть сплачувати особистий внесок у розмірі близько 350 євро.
Журналіст Wall Street Journal Еван Гершкович, засуджений у Росії до 16 років колонії за шпигунство, опублікував своє перше розслідування після повернення до США.
Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
На Харківщині врятували пораненого лебедя. Надзвичайники зауважили, що птах перебував на кризі місцевого ставка у селі Подворки.
З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.
Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.