Україна та НАТО працюватимуть над поглибленням співпраці у сфері стратегічних комунікацій

Джерело: Мінкульт

Україна та Північноатлантичний альянс спільно працюватимуть над поглибленням співпраці у сфері стратегічних комунікацій.

18 березня 2024 року у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулось установче засідання Комітету з питань стратегічних комунікацій Ради Україна-НАТО. Українську сторону представили заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко та директорка Департаменту комунікацій та публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Вікторія Ляліна-Бойко.

Тарас Шевченко ознайомив учасників засідання з роботою у сфері забезпечення інформаційної безпеки, заходами щодо протидії російській пропаганді та дезінформації.

Окрему увагу приділено питанню комунікацій із населенням на тимчасово окупованих територіях України та механізмам безпечного донесення правдивої та достовірної інформації до співгромадян, які перебувають в окупації.

Держави-члени НАТО наголосили на тому, що Альянс особливо зацікавлений у вивченні унікального досвіду України у веденні успішних комунікацій під час війни і розглядають новостворений Комітет у першу чергу як ефективний інструмент взаємодії у цьому напрямі.

Союзники також підтвердили готовність підтримувати Україну, зокрема у протидії російській пропаганді та дезінформації, а також у збереженні теми підтримки України у фокусі міжнародної уваги.

Також у межах засідання Тарас Шевченко зустрівся із заступницею Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Марі-Доа Безансено.

Зокрема, в ході зустрічі акцентовано, що Україна є ціллю номер один у дезінформаційних атаках Росії та має неабиякий досвід протистоянню цьому, тому потрібно посилювати співпрацю між Україною і НАТО щодо питань боротьби з дезінформацією.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.