Люксембург приєднався до артилерійської коаліції на підтримку України
Джерело: пресслужба Міноборони
19 березня під час засідання Контактної групи з військової допомоги Україні Люксембург заявив про приєднання до артилерійської коаліції, яку очолюють Франція та Німеччина.
Також Люксембург закуповуватиме дрони для України у співпраці з Бельгією та Нідерландами.
Окрім цього, продовжить підтримку України, доставляючи вкрай необхідне обладнання.
Раніше Люксембург долучився до коаліції F-16 на підтримку України.
19 вересня 2023 року під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.
Вже 8 березня міністерка закордонних справ Люксембургу Юріко Бакес повідомила, що Люксембург приєднався до чеської ініціативи закупівлі боєприпасів для України. Вона додала, що нещодавно Люксембург поставив в Україну 6 тисяч 155-мм снарядів.
Довідка. Коаліцію артилерії для України очолюватимуть Франція та Сполучені Штати. Метою є об’єднати зусилля держав-учасниць, аби допомогти України мати у короткостроковій та довгостроковій перспективі артилерійські сили, адаптовані до потреб контрнаступу та її армії майбутнього.
- У серпні 2023 року Люксембург приєднався до декларації “Великої сімки” щодо підтримки гарантій безпеки для України.
- Україна активно готує свою аеродромну інфраструктуру для прийому винищувачів F-16. За словами першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, одночасно тривають навчання льотчиків та інженерів, а також ведуться роботи з інтеграції цих багатоцільових літаків у систему Сил оборони України.
- 6 березня міністр оборони Рустем Умєров наголосив, що Естонія та Люксембург спільно демонструють лідерство, головуючи в ІТ-коаліції та долучаючи нових союзників.
- 29 січня глава уряду Денис Шмигаль провів онлайн-розмову з прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом. Сторони зокрема обговорили реалізацію спільних домовленостей та підтримку Сил оборони у межах коаліції F-16.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.
Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.
Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.
У листопаді 2024 року російська армія зазнала найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення – 45 720 військових. Це чисельність умовно понад трьох мотострілецьких дивізій сухопутних військ армії РФ.