Міноборони: У першому півріччі 2024 року планують відкрити 27 центрів рекрутингу для ЗСУ

Джерело: пресслужба Міноборони

19 березня уповноважений Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець повідомив, що у першому півріччі 2024 року в Україні мають намір відкрити 27 нових рекрутингових центрів для вступу до Збройних сил України.

Зокрема у центрах надаватимуть прості відповіді на запитання зокрема, які є частини, які є посади в частині, де буде проходити служба, чи врахують фах, досвід, стан здоровʼя.

Наразі найбільший запит спостерігається на операторів БПЛА, водіїв-механіків, медиків, фахівців сфери IT та інших категорій професій, чиї знання та вміння потрібні у Силах оборони держави.

Наша мета створити мережу таких центрів, щоб кожна людина, яка шукає себе як захисник України, яка розуміє, що треба долучатися до захисту країни, могла сюди прийти і зʼясувати всі повʼязані з цим питання. Рекрутинг — це найперше про добровільне долучення до захисту батьківщини. Це перша вхідна точка між громадянином і ЗСУ, – зазначив Бежевець.

19 березня у Запоріжжі запрацював вже другий рекрутинговий центр для ЗСУ. Центр працюватиме як консультативно-інформаційний офіс, який, за необхідності, здійснюватиме супровід охочих вступити до Сил оборони.

У лютому у Львові запустили перший в Україні Центр рекрутингу для вступу до Збройних сил України. Ця установа діє незалежно від центрів комплектування за ініціативою Міністерства оборони України та Львівської міської ради.

Стало відомо, що Міністерство оборони запроваджує новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України. У відомстві зазначили, що алгоритм рекрутингу до лав ЗСУ покликаний замінити застарілі підходи – на зрозумілий механізм добровільного долучення до військової служби через центри рекрутингу та онлайн.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.