Експериментальне лікування допомогло чоловіку здолати агресивну форму раку

Джерело: The Guardian

У Великій Британії 41-річний Бен Тротман здолав агресивну форму раку завдяки експериментальному лікуванню.

Як розповіли у виданні, лікарі діагностували у Тротмана гліобластому в жовтні 2022 року і дали йому 9 місяців життя.

Зазвичай, таку форму раку ще з початку 2000-х лікують променевою або хіміотерапією, а потім проводять операцію, під час якої вирізають більшу частину пухлини.

Інколи після такого лікування у пацієнтів була ремісія, проте переважно хвороба поверталася та швидко вбивала людину. Інколи пухлина могла вдвічі збільшитися всього за сім тижнів після лікування.

Лікар Пол Малхолланд запропонував пацієнтам перед стандартним курсом лікування пройти курс імунотерапії. Цей метод активізує захисні функції організму та посилює його боротьбу з раковими клітинами.

Єдиним добровольцем виявився Бен Тротман. Після застосування експериментальної схеми у його мозку не виявили пухлини. Малхолланд заявив, що імунна система чоловіка самостійно знищила хворобу.

Тротман почав стандартне лікування в січні 2023 року, а зараз продовжує щомісячну хіміотерапію.

На думку вченого, результати цього експерименту допоможуть винайти ефективні ліки не лише від гліобластоми, а й інших агресивних видів раку, які в даний час не піддаються лікуванню.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.