В Україну повернули ще дев’ять дітей

Джерело: омбудсмен Дмитро Лубінець

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що в Україну вдалося повернути ще дев’ять українських дітей.

Фото: омбудсмен України

Четверо з них повернули з тимчасово окупованих територій, а ще п’ятеро – в межах програми Bring Kids Back UA. 

“Сьогодні ми вже зустріли 3-річних сестричок, 6-річного хлопчика та 10-річну дівчинку з дитбудинків, щодо повернення яких зверталися опікуни та родичі до нашого Офісу. Також наш Офіс допоміг возз’єднатися мамі з 12-річною донькою. Всі вони вже на території України”, – розповів Лубінець.

Він зазначив, що інші четверо дітей, яких привезли з ТОТ, вже відвідали Центр захисту прав дитини. Деякі діти розповіли, що були змушені відвідувати російську школу, а одна дівчинка з інвалідністю не отримувала повноцінного медичного догляду. 

Фото: омбудсмен України

“Україна готова до повернення кожного і надаватиме базову гуманітарну, медичну, психологічну та соціальну допомогу. А правоохоронці зафіксують всі злочини росіян, свідками чи жертвами яких стали наші діти, аби злочинці та ті, хто віддає злочинні накази, були справедливо покарані!” – наголосив омбудсмен.

Нагадаємо, що вчора, 21 березня, російське пропагандистське видання ТАСС повідомило, що Росія за посередництва Катару передала Україні шістьох дітей.

Зазначимо, що в грудні 2023 року Україна заявила, що понад 19 540 дітей незаконно депортовані Росією.

В жовтні 2023 року президент України Володимир Зеленський поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на 20 листопада 2023 року щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.