В ISW назвали мету нових атак РФ на енергетичну інфраструктуру України

Джерело: Інститут вивчення війни

В ISW прокоментували масовану ракетно-дронову атаку РФ по енергетичних об’єктах України вранці 22 березня.

Аналітики зауважили, що атаки росіян упродовж зими були націлені на підприємства оборонно-промислової бази (ОПБ) України.

Водночас вчорашня атака була націлена на енергетичну мережу. Найімовірніше мета атаки – руйнування енергосистеми, аби сповільнити стрімке розширення Україною своєї ОПБ.

Фахівці додали, що попри масований обстріл знищити енергетичну мережу росіянам не вдалось, тому вони можуть продовжити подібні інтенсивні удари по енергетиці, особливо на тлі затримки допомоги Заходу.

“Російські війська постійно погіршували деякі українські енергетичні можливості: захопивши Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) у березні 2022 року, окупувавши Каховську гідроелектростанцію (КГЕС) ​​у лютому 2022 року та згодом зруйнувавши її дамбу в червні 2023 року, а тепер значно пошкодивши Дніпровську гідроелектростанцію (ДніпроГЕС) у Запоріжжі під час атаки 22 березня 2024 року. Удари вивели ДніпроГЕС з ладу, і, ймовірно, знадобиться деякий час для відновлення”, – мовиться у звіті аналітиків.

Ще одна мета масованих обстрілів РФ – намагання посіяти нестабільність всередині України, оскільки Кремль прагне знизити внутрішню та міжнародну довіру до українського уряду.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.