«Памфір та Довбуш»: добірка українських фільмів від Держкіно для перегляду на вихідних
Джерело: Держкіно
Державне агентство України з питань кіно оприлюднило добірку українських фільмів для перегляду на вихідних.
Отже, серед фільмів:
Ля Палісіада (2023) – Кримінал/Трилер, режисер Філіп Сотниченко.
За сюжетом: Україна 1996 року, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні у спадок від СРСР. В Ужгороді вбито полковника міліції. За розслідування беруться друзі загиблого – детектив міліції та судовий психіатр. На винного чекає страта: до скасування смертної кари в Україні ще пʼять місяців, і міліціонери хочуть встигнути скористатися розстрільною статтею. Серед підозрюваних обирають одного і «вішають» на нього вбивство. Той не чинить опору.
Памфір (2022) – Трилер/Кримінал, режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук.
За сюжетом: історія про хорошого сім’янина, який, проходячи випробування долі, звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Події у стрічці відбуваються на Заході України напередодні традиційного карнавалу Маланки. Драму “Памфір” зняли у копродукції Україна, Франція, Польща, Чилі та Люксембург.
Чорний ворон (2019) – Воєнний/Драма, режисер Тарас Ткаченко.
За сюжетом: Україна, 1922 рік. Період, коли шансів на збереження власної держави вже не залишалось. Колишній офіцер УНР Іван разом зі своєї вагітною дружиною Тіною приїздить до свого батька. Він помічає, що місцевість поповнюють новоприбулі полки ГПУ. Ця операція була проведена для зачистки усіх повстанців, які ще продовжували боротьбу проти радянської влади. Іван, на прізвисько Чорний Ворон, не збирається терпіти знущання з власної сім’ї та рідного краю і виходить на шлях протистояння загарбникам.
Заборонений (2019) – Драма/Трилер, режисер Роман Бровко.
За сюжетом: ім’я поета Василя Семеновича Стуса знає практично кожен житель України: адже його твори вивчаються в школі. Історія митця пронизана неймовірним трагізмом, тому що ця людина була борцем за права й національну культуру. Автор розповідає глядачам про останні дні життя творця і його смерть у радянському таборі в 1985 році.
Крути 1918 (2018) – Воєнний/Екшн, режисер Олексій Шапарєв.
За сюжетом: січень 1918 року. До Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала.
Люксембург, Люксембург (2022) – Комедія/Драма, режисер Антоніо Лукіч.
За сюжетом: у місті Лубни живуть двоє братів-близнюків: Василь і Микола. Василь — патологічно чесний, служить у нацполіції та виховує дитину разом з дівчиною із заможної сім’ї. Микола — вічно роздратований водій маршрутки, живе з мамою і промишляє торгівлею наркотиками. Одного дня брати отримують дзвінок з українського посольства. Близнюки дізнаються, що їхній батько — місцевий кримінальний авторитет, що покинув їх заради життя в Європі — потрапив у важку аварію у Люксембурзі, тож у них є вкрай небагато часу, щоби приїхати та попрощатися.
Щедрик (2023) – Драма, режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко.
За сюжетом: події розгортаються в період Другої світової війни в центрі Європи. Три сім’ї єврейського, українського та польського походження живуть по сусідству в місті Станіславові, сучасному Івано-Франківську. Сталінські репресії торкнулися цих людей, і діти фактично залишилися без батьків. З початком радянсько-німецького етапу Другої світової війни діти, що вижили, проходять через нові випробування. Викладачка співу Софія надає неоціненну допомогу сиротам. Після відступу німецької армії на цих територіях закріплюється Червона армія, що робить життя маленьких героїнь ще важчим. І лише музика українського композитора Миколи Леонтовича стає справжнім провідником їхніх доль.
Довбуш (2023) – Екшн/Пригоди, режисер Олесь Санін.
За сюжетом: події відбуваються в Карпатах на початку XVIII століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але йому вдається їх перехитрити.
- У Сполучених Штатах Америки та Канаді відбудуться покази українського фільму за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна “Я, “Побєда” і Берлін”.
- У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
- Фільм “Степне” української режисерки Марини Вроди визнано кращим на 35-му фестивалі фільмів країн Центральної та Східної Європи, що проходив 19-27 січня 2024 року в Трієсті (Італія).
- Український документальний фільм “Порцелянова війна”, який було знято в копродукції з США, став найкращим на 40-му незалежному кінофестивалі в Америці Sundance Film Festival.
У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.
За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.