Український фільм «Порцелянова війна» здобув Гран-прі на кінофестивалі Sundance у США

Джерело: Держкіно

Український документальний фільм “Порцелянова війна”, який було знято в копродукції з США, став найкращим на 40-му незалежному кінофестивалі в Америці Sundance Film Festival.

Стрічка отримала Гран-прі від журі в категорії “Документальний фільм”. Оргкомітет прокоментував стрічку “Порцелянова війна” як найвище прагнення до добра з одночасним опором тоталітарній агресії.

“Порцелянова війна” втілює в собі пристрасть та боротьбу, які тільки художник може повернути у світ, коли той руйнується навколо нього”, – зазначається на офіційному сайті фільму.

Режисерами кінороботи стали американець Брендан Белломо та український художник і колишній солдат Сил спеціальних операцій України Слава Леонтьєв.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.