Засновнику WikiLeaks Ассанжу відклали екстрадицію до США

Джерело: The Guardian

Високий суд Лондона поставив низку умов американському уряду для екстрадиції Джуліана Ассанжа – засновника Wikileaks, якого у США звинувачують у шпигунстві. На виконання цих умов дали три тижні, і, якщо умови не будуть виконані, Ассанжу дозволять подати апеляцію проти екстрадиції.

У рішенні суду зазначається, що, у випадку екстрадиції, США повинні гарантувати, що Ассанж не постраждає під час судового процесу через свою національність (Ассанж є громадянином Австралії), що він зможе посилатись на Першу поправку Конституції США, яка гарантує свободу слова, а також, що йому не загрожуватиме смертна кара.

Якщо Велика Британія не отримає цих гарантій до 16 квітня – Ассанжу дозволять подати апеляцію.

У випадку, якщо до цього часу США погодяться на умови британського суду, сторонам буде запропоновано подати додаткові письмові заяви щодо дозволу на апеляцію з іншим слуханням, попередньо призначеним на 20 травня.

Якби не сьогоднішнє рішення суду, то Ассанжа б екстрадували до США протягом кількох днів.

Протягом дводенних слухань адвокати Ассанжа стверджували, що звинувачення проти засновника WikiLeaks – політично мотивовані, і запит про екстрадицію – незаконний.

ДОВІДКА: У США Джуліану Ассанжу висунуто 18 звинувачень, з яких 17 – звинувачення у шпигунстві, та одне – у незаконному використанні комп’ютера через публікацію секретних документів про дії США в Афганістані та Іраці.

Прокурори США наполягають, що Ассанж допоміг колишній американській військовослужбовиці Челсі Меннінг викрасти воєнні документи, які згодом опублікували на WikiLeaks.

За всіма звинуваченням Ассанжу у США загрожує 175 років ув’язнення. Аби уникнути екстрадиції, Ассанж 7 років жив у посольстві Еквадору у Лондоні, а останні 5 років – у в’язниці.

Всі ці роки захист Ассанжа стверджує, що екстрадиція означатиме покарання за політичні погляди та порушення права на свободу слова.

  • Суддя, яка головує у справі про неналежне поводження колишнього президента Дональда Трампа із секретними документами, відхилила одне з клопотань про зняття з нього звинувачень.

Події навколо антикорупційного активіста Віталія Шабуніна стали черговою демонстрацією глибокої кризи в українському суспільстві, яку влада (цього разу українська, а не російська) використовує для посилення власних позицій та контролю у тих сферах, де раніше доводилось діяти у партнерстві. Багато хто вбачає тут тенденцію до побудови під прикриттям воєнного стану режиму, який є природним для російського суспільства. Однак, йдеться радше про спробу створити копію режиму Віктора Орбана, ніж Володимира Путіна. З тією різницею, що Угорщина Орбана УЖЕ в ЄС і НАТО з усіма перевагами цього статусу, а Україна Зеленського ще навіть не на порозі.

Француженка Жизель Пеліко, яка була жертвою масових багаторічних зґвалтувань, організованих її чоловіком, отримала найвищу нагороду Франції – орден Почесного легіону.

У німецькій федеральній землі Саксонія-Ангальт поліція вилучила в овочевій крамниці сотні кілограмів психотропної речовини каптагон вартістю близько 20 мільйонів євро.

Державний департамент США звільнив майже десять працівників Офісу глобальних змін — останніх експертів, які відповідали за кліматичну політику США на міжнародному рівні.

Уранці 14 липня спецпредставник США з питань Росії та України Кіт Келлог прибув до Києва.