Суд відхилив клопотання Трампа щодо закриття справи про секретні документи

Джерело: CNN

Суддя, яка головує у справі про неналежне поводження колишнього президента Дональда Трампа із секретними документами, відхилила одне з клопотань про зняття з нього звинувачень.

Як розповіли в агентстві, суддя окружного суду США Ейлін Кеннон відмовилася закрити справу після багатогодинних дебатів, зокрема, довкола того, що звинувачення проти експрезидента нібито були надто розмитими.

Загалом на розгляд судді представлено два з дев’яти клопотань про закриття справи. Друге – стосувалося того, що президент нібито має необмежену владу вирішувати, які документи з Білого дому є особистими.

Суд ще не ухвалив рішення щодо другого клопотання, але Кеннон скептично поставилася до нього, йдеться матеріалі.

Раніше федеральний суд у Маямі висунув Трампу низку звинувачень, пов’язаних з вивезенням, зберіганням і приховуванням секретних документів, які він виніс із Білого дому після завершення терміну президентства.

Серед них, зокрема, деталі ядерних програм, розвідувальні дані про іноземних супротивників, плани Пентагону та інші матеріали, які вказують на потенційну вразливість країни до воєнної атаки.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

У Мілані італійська поліція здійснила арешт 13 охоронців тюрми, зокрема 12 з них працювали у в’язниці для неповнолітніх Чезаре Беккаріа. Їх підозрюють у катуванні та жорстокому поводженні з молодими ув’язненими.