Україна отримає €100 млн від Банку розвитку Ради Європи на компенсацію за знищене майно
Джерело: Міністерство фінансів України
Україна отримає 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи в межах проєкту “HOME. Компенсація за знищене майно”.
У період з 25 по 26 березня заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова взяла участь у засіданні Адміністративної ради Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) як офіційний представник від України. Захід відбувся у Парижі, Франція.
Під час засідання Адміністративної ради банку представлено новий проєкт “НОМЕ. Компенсація за знищене майно”, який передбачає надання Україні кредиту обсягом 100 млн євро. За результатами обговорення проєкт підтримано та затверджено Адміністративною радою БРРЄ.
Залучені кошти буде спрямовано на підтримку механізму прямої допомоги, завдяки якому кінцеві бенефіціари, у тому числі учасники бойових дій, інваліди та багатодітні сім’ї, отримають компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак РФ житло у вигляді сертифікатів на придбання житла. Проєкт реалізовуватиметься по всій території України.
Ольга Зикова подякувала керівництву Банку за активну підтримку і солідарність з Україною та відзначила важливість проєктів з підтримки соціальної сфери задля сталого соціального розвитку та відновлення.
Заступниця міністра фінансів зазначила, що житловий сектор залишається одним із найбільш постраждалих внаслідок війни – загальні збитки оцінюються майже у 50 млрд доларів США.
За її словами, у межах проєкту передбачено надання компенсації за понад 2000 житлових сертифікатів, що дозволить близько 5700 українцям отримати компенсацію за знищене житло.
Реалізацію проєкту HOME буде здійснено у межах чинного законодавства, зокрема, закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій обʼєктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України” та за допомогою послуги “єВідновлення”.
Це дозволить громадянам подавати запити та отримувати відповідні сертифікати на компенсацію за пошкоджене майно. Після автоматизованої перевірки заяву на отримання сертифіката буде опрацьовувати та схвалювати спеціальна Державна комісія з компенсації. Увесь перебіг розгляду заяви можна буде бачити у мобільному застосунку “Дія”.
“Це вже другий проєкт для України, який Банк виносить на схвалення Адміністративною радою, менш ніж за рік після приєднання України до БРРЄ, що свідчить про довіру до України як до партнера. Україна продовжує активну роботу над реалізацією спільних проєктів з Банком і прагне надалі поглиблювати двосторонню співпрацю. Переконана, що сильна командна робота сприятиме досягненню наших спільних довгострокових політичних та економічних цілей”, – додала Ольга Зикова.
Нагадаємо, що у червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи. А 7 листопада 2023 року указом президента України заступницю міністра фінансів Ольгу Зикову призначено представником України в Адміністративній раді Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ).
Зі свого боку, керівництво Банку, а також представники країн-членів висловили свою непохитну підтримку Україні та запевнили у намірі розвивати співпрацю з Україною задля її відновлення, економічного зростання та підвищення рівня життя її громадян.
- Банк розвитку Ради Європи ухвалив перший спільний з Україною проєкт у сфері охорони здоров’я на 100 мільйонів євро.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України готує спільний проєкт з Банком розвитку Ради Європи (БРРЄ) щодо капітальних ремонтів пошкоджених багатоквартирних будинків.
- Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що вже понад тисячу українських родин придбали нове житло за програмою компенсацій.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.
В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.