Власник судна, яке обвалило міст у Балтиморі, може обмежити виплати «законом Титаніка»
Джерело: Bloomberg
Власник контейнеровоза Dali, який врізався й обвалив міст імені Френсіса Скотта Кі в Балтиморі, очікувано зіткнеться з претензіями на сотні мільйонів доларів. Утім, його витрати можуть зменшитися завдяки закону 1851 року, яким скористався свого часу власник “Титаніка”.

Фото: Reuters
Цей закон обмежує відповідальність судновласника вартістю судна та вантажу після аварії. За словами експерта у сфері морського права Мартіна Девіса, судновласнику все одно доведеться сплатити десятки мільйонів доларів, але це значно менше, ніж можна було б очікувати.
Для порівняння, вартість зруйнованого мосту імені Френсіса Скотта Кі становить $300 млн з урахуванням інфляції. Претензії також можуть висунути сім’ї загиблих та підприємства, які користувалися заблокованим портом Балтимора.
Судно Dali належить сінгапурській компанії Grace Ocean.
Довідка. Закон про обмеження відповідальності (Limitation of Liability Act) був ухвалений понад 170 років тому з метою запобігання масовим банкрутствам судноплавних компаній. На той час кораблі були паровими, і на них досить часто траплялися пожежі та інші аварії.

Фото: Reuters
Наприклад, у випадку з “Титаніком”, який затонув, судновласнику White Star Line вдалося обмежити збитки до суми менше ніж $100 000. Ця сума складалася з $300 за 14 рятувальних шлюпок, що вціліли, і $92 000 доходу від квитків. Однак у підсумку компанія погодилася виплатити $664 000 компенсації за всіма претензіями, які було висунуто щодо кататстрофи “Титаніка”.
- У вівторок вночі контейнеровоз зіткнувся з 4-смуговим мостом у порті Балтімора, США, що призвело до обвалення споруди і падіння автомобілів та людей у річку. Рятувальники витягли двох осіб, одного з них у важкому стані.
- Шестеро працівників, які були на мосту у порту Балтімора в США, зникли безвісти та вважаються загиблими. Контрадмірал берегової охорони Шеннон Гілріт висловив песимістичну думку щодо можливості знаходження зниклих працівників живими через холодну воду та плинний час, який пройшов з моменту зіткнення.
У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.
Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.
У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.
За даними патрульної поліції, з початку року зафіксовано дев’ять випадків випадіння дітей з вікон.
В Україну повернувся політв’язень Андрій Коломієць, якого Росія утримувала понад 10 років за ґратами за буцімто замах на вбивство двох співробітників “Беркута” під час Революції Гідності.