У МОЗ повідомили результати перевірки ВЛК у Києві
Джерело: пресслужба МОЗ
У МОЗ повідомили про результати перевірки ВЛК у Києві, зазначивши, що виявлено низку питань, зокрема великі черги, неоптимальний графік роботи комісій, недоліки у веденні документації.
Так, на виконання рішень РНБО та наказу МОЗ від 1 березня 2024 року №354 перевірили роботу десяти позаштатних військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки у місті Києві.
Перевірки проводили стосовно питань організації роботи ВЛК, дотримання вимог за пакетом Програми медичних гарантій та наказом Міноборони № 402 “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України”.
За результатами проведеної роботи виявлено низку питань, які необхідно пропрацювати для удосконалення роботи ВЛК:
- продовжують спостерігатися черги військовозобов’язаних. У частині ВЛК організовано запис лише на перший візит, далі управління чергою в закладі здійснюється в порядку живої черги, хаотично;
- графік роботи комісій не є оптимальним — здебільшого з 8.00-9.00 до 14.30-16.00 у будні;
- траплялися випадки направлення на дообстеження, які видає лікар, вирішуючи це одноосібно, без погодження з головою ВЛК;
- виникають труднощі у лікарів, які нещодавно працюють у складі ВЛК, з встановленням певних діагнозів військовозобов’язаним;
- у деяких випадках через нестачу досвіду членів комісії трапляються недоліки у веденні документації; трапляються випадки, коли в експертних документах зазначаються клінічні діагнози, а не експертні;
- залишається велика кількість паперових документів з перенесенням однакових відомостей з документа в документ;
- виявлені невідповідності щодо норм роботи спеціалістів: одночасно здійснюється огляд військовозобов’язаних у спільному кабінеті (хірург, дерматолог, офтальмолог);
- у багатьох комісіях проводиться одночасно огляд приписників і військовозобов’язаних, що зумовлює додаткове навантаження.
У пресслужбі наголосили, що рекомендації щодо оптимізації подальшої роботи ВЛК направлені до Київської МВА, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, медичних закладів.
Передбачається, що проведуть оцінку навантаження на роботу ВЛК та за потреби визначить додаткові заклади охорони здоров’я для проведення медичних оглядів військовозобов’язаних або продовження графіків роботи ВЛК.
Окрім цього, продовжать контроль питання обґрунтованості скерувань військовозобов’язаних на обстеження та випадки затягування проходження ВЛК. Акцентується, що середній термін проходження ВЛК становить два-три дні, тож особливу увагу звертатимуть на роботу комісій, що систематично їх не дотримуються.
Повідомити про порушення під час проходження ВЛК у цивільних медзакладах за телефоном: 0 800 60 20 19.
4 березня голова МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що відомство розпочинає перевірку ВЛК в місті Києві. Міністр підписав відповідний наказ про створення робочої групи для проведення перевірки.
Ляшко пояснив, що таке рішення викликане збільшенням кількості скарг. Основні з них стосуються дуже базових речей, які, як запевнив глава відомства, за бажанням можна оперативно виправити. Зокрема це недотримання електронної черги, відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК і не оптимізовані маршрути.
Міністр нагадав, що для того, щоб пришвидшити проходження ВКЛ та зробити його більш зручним, минулого року запровадили окремий пакет в межах Програми медичних гарантій, який дозволяє військовозобов’язаним пройти медичний огляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками. Водночас, визнав Ляшко, досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів.
Разом з тим, поза увагою Міністерства не залишаться і інші речі: корупційна складова, як от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медичних оглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров’я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків.
Раніше у Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям оскаржити висновок військово-лікарської комісії.
- У Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям пройти військово-лікарську комісію у поліклініках військових госпіталів.
- Електронна черга на військово-лікарську комісію вже доступна у військових поліклініках для всіх українських військовослужбовців.
- Кабінет міністрів України ухвалив рішення про впровадження електронного документообігу під час та після проходження військово-лікарської комісії.
- Спецпрокуратура передала до Агентства з розшуку та менеджменту активів майже один млн доларів США арештованих коштів ексголови ВЛК на Чернігівщині.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.
В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.