Розслідування: польський власник Sinsay і Reserved підробив документи про вихід із ринку РФ

Джерело: Hindenburg Research

Розслідування американської інвестиційної дослідницької фірми Hindenburg Research показало, що польський ритейлер модного одягу LPP S.A., який володіє брендами Cropp, Mohito, Sinsay, House і Reserved, підробив документи про вихід з російського ринку і до цього часу працює там.

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році РФ була найбільшим ринком LPP, який приносив близько 19,2% доходів від 553 магазинів. Та після початку війни компанія оголосила про вихід з ринку РФ, у червні того ж року заявивши, що продала свій бізнес неназваному “китайському консорціуму” за 382 мільйони доларів.

HR встановила, що покупцем була підставна компанія з Дубаю Far East Services, яка не розкрила інформацію про своїх власників і директорів.

Утім, навіть після цього загальний дохід LPP все одно зріс у 2022/23 фінансовому році – на 40,5%, що “практично нечуване в індустрії роздрібної торгівлі одягом”.

“Ми вважаємо, що LPP змогла досягти таких результатів, тому що продаж її російського бізнесу був повною фікцією”, – йдеться у розслідуванні.

Вказано, що Far East Services була зареєстрована лише за день до того, як LPP оголосила про продаж своїх російських активів, і не має жодних зв’язків з Китаєм. Колишній топменеджер LPP сказав HR, що угода була “ширмою, щоб приховати правду про відмову від продажу російських активів”, а російський бізнес усе ще “безпосередньо контролюється керівництвом LPP”.

Він додав, що директору і засновнику LPP Мареку Пєхоцькому “начхати на якусь війну між Росією та Україною”.

LPP заявила, що підтримуватиме покупця лише протягом “перехідного періоду”, але компанія продовжує продавати свій одяг у Росії. Так, колекції у російських офлайн-магазинах збігаються з онлайн-каталогами LPP, а коди продукції збігаються з кодами LPP. Згідно з аналізом штрих-кодів та імпортно-експортних документів, LPP передала провідну роль у ланцюгу постаяань підставним компаніям, щоб заплутати сліди постачань одягу в Росію.

“Ми підозрюємо, що LPP замаскувала свій фіктивний вихід з Росії за допомогою бухгалтерських маніпуляцій. Ми з’ясували, що понад дві третини зростання доходів у 2022/23 році, що становить 732 мільйони доларів або 20% від загального доходу, припадає на сегмент “Інші”, згідно з річним звітом LPP. У попередні три роки цей сегмент ніколи не становив більше 2% від загального доходу LPP”, – йдеться у розслідуванні.

Своєю чергою, LPP відкинули звинувачення, заявивши, що все написане є неправдою.

“Компанія не володіє бізнесом у РФ, а звіт, підготовлений Hindenburg Research, “є частиною організованої дезінформаційної атаки, яка готувалася протягом п’яти місяців і мала на меті знизити ціну акцій LPP”, – прокоментували там.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.