Коли в Україні перейдуть на літній час: о котрій переводити годинник на годину вперед

Джерело:  постанова Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року

У ніч з суботи, 30 березня, на неділю, 31 березня, в Україні відбудеться перехід на літній час, що означає переведення стрілок годинників на одну годину вперед. Це робиться двічі на рік з метою заощадження електроенергії та збільшення світлового дня.

Україна здійснює зміну часу двічі щороку: в останню неділю березня – на літній час, і в останню неділю жовтня – на зимовий.

О третій ночі 31 березня, у неділю, годинники буде потрібно перевести на годину вперед, що зробить добу 31 березня коротшою на одну годину.

Смартфони та інші електронні пристрої автоматично переходять на новий час, але кнопкові телефони, будильники та механічні годинники потрібно перевести вручну.

Якщо ви користуєтеся послугами “Укрзалізниці” – час відправлення та прибуття поїздів у квитках вже врахований з урахуванням переведення годинника. Компанія регулярно оновлює й узгоджує всі зміни.

Довідка. Традиція переводити годинник восени та навесні існує вже більш як 40 років, починаючи з 1981 року, коли Радянський Союз впровадив цю практику. В Україні літній час став обов’язковим лише у 1996 році. Переведення завжди припадають на вихідні, щоб зменшити дискомфорт для людей.

3 березня 2021 року Верховна Рада першим читанням підтримала законопроєкт № 4201 “Про обчислення часу в Україні”, який передбачає припинення сезонного переведення годинників. Однак законопроєкт так і не прийняли у другому читанні та в цілому.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.