Українська ІТ-Армія останніми тижнями зупинила роботу низки важливих об’єктів РФ
Джерело: Мінцифри
За останні кілька тижнів українська ІТ-Армія завдала збитків та зупинила роботу низки критично важливих обʼєктів РФ.
Відтак, серед головних досягнень українських кіберфахівців:
Зупинили роботу великих інтернет-провайдерів. Мегафон, Чебнет, Wifire, Netbynet не працювали в різних куточках країни-терориста. До речі, Мегафон не міг відновитися після атаки понад чотири доби.
Атакували “Газпром космічні системи”. Це частково зупинило роботу одного з найбільших спонсорів тероризму – “Газпрому”. Також перестали працювати деякі державні сервіси з фінансів, повʼязані з компанією.
Уразили “Супутниковий зв’язок”. Його використовують військові. Наявність мережі необхідна для багатьох військових операцій, тому ця атака була стратегічно важливою.
Зупинили Центробанк Росії. Частково не працювала навіть система міжбанківських платежів – потужний удар по економіці ворога.
Додамо, що нещодавно завдяки активістам “Кібер Спротиву” Сили Оборони отримали документацію російських ракет, зокрема “Спеціального Технічного Центру” та “Дубненського Машинобудівного заводу”, де виготовляють зброю.
“Операція тривала понад рік, й тепер в розпорядженні відповідних органів є дані для блокування фірм-прокладок та розширення санкцій, адже РФ не здатна виготовляти сучасні ракети самостійно через технологічну відсталість”, – повідомили в ЦНС.
В Центрі спротиву зазначають, що завдяки отриманій інформації зірвано плани ворога зі знищення енергетичної інфраструктури та збережені життя українців.
- Українська ІТ-Армія атакувала низку російських урядових та місцевих порталів, серед яких ‒ система оплати проїзду “Тройка”.
- За даними української розвідки, у Росії не можуть впоратися з наслідками атаки кіберфахівців Головного управління розвідки Міноборони України – відтак сайт Міноборони РФ досі не працює.
- 30 січня 2024 року внаслідок кібератаки зупинено роботу сервера Міністерства оборони Росії, який використовувався для спецзв’язку.
- Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк повідомив, що операція у кіберпросторі Росії, внаслідок якої зламано сервер Міноборони РФ та зупинено функціонування спецзв’язку між підрозділами ворога, продовжується.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.