Судан отримав другу партію українського борошна в межах ініціативи Grain from Ukraine
- Фото: Мінагрополітики
- Фото: Мінагрополітики
Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України
До Судану прибуло судно MV Future ID із 14,6 тис. тонн борошна, змеленого з української пшениці.
Це друга партія гуманітарного вантажу в межах ініціативи президента Зеленського Grain from Ukraine, відправленого до Судану Всесвітньою продовольчою організацією ООН (ВПП).
Першу партію гуманітарного вантажу було доставлена до порту Хартум (Судан) 22 лютого 2024 року. Судно MV “Ocean Dream” привезло 7 665 тонн борошна з української пшениці.
Донорами відправлення двох партій вантажу виступили Німеччина, яка надала 15 млн доларів США, а також Бельгія, Канада, Чеська Республіка, Угорщина, Ірландія, Нідерланди, Республіка Корея, Словенія та Іспанія, які в обсязі 23,8 млн доларів США профінансували відправлення другої партії борошна.
Борошно з української пшениці розподілене ВПП як частина продовольчих пакетів для 2 мільйонів людей у Судані, які постраждали від війни.
Довідково. Зараз у Судані майже 18 мільйонів осіб переживають гостру нестачу продовольства. З них близько 5 мільйонів, за оцінками ООН, перебувають у стані надзвичайного рівня голоду (IPC4).
Врожай основних зернових культур (сорго, проса та пшениці) – на 41% нижчий за середній показник протягом останніх 5 років.
Тому продовольча допомога в межах ініціативи Grain from Ukraine – надзвичайно важлива, щоб врятувати життя та запобігти ще гіршій ситуації.
- Катар вніс $20 млн у гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine. 8 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом аль-Тані. Зокрема сторони обговорили організацію майбутнього Глобального саміту миру та реалізацію Української формули миру.
- У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.
- У лютому українським коридором експортовано рекордний обсяг вантажів – 8 мільйонів тонн.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.