Катар вніс $20 млн у гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

8 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом аль-Тані. Зокрема сторони обговорили організацію майбутнього Глобального саміту миру та реалізацію Української формули миру.

Зеленський висловив вдячність за важливу посередницьку роль Катару та особисту позицію шейха у поверненні незаконно депортованих Росією українських дітей. Також обговорили подальшу координацію за цим напрямом.

Окрім цього, глава держави високо оцінив внесок Катару обсягом у 20 млн доларів у гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine та запевнив, що Україна, попри спроби РФ зірвати мирну навігацію Чорним морем, і надалі залишатиметься гарантом світової продовольчої безпеки.

Також співрозмовники детально обговорили продовження роботи над реалізацією Української формули миру та організацію майбутнього Глобального саміту миру. Зеленський запросив представника Катару на наступну зустріч радників у Давосі.

Зазначимо, нещодавно Катар домовився про повернення незаконно депортованих до РФ українських дітей. Наголошується, що це перший крок у реалізації механізму, створеного Дохою у співпраці з обома сторонами. Дипломати сподіваються допомогти повернути додому ще більше дітей у майбутньому, зазначив офіційний представник Катару.

У жовтні 2023 року Катар домовився про повернення незаконно депортованих до РФ українських дітей.

5 грудня 2023 року офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Довідка. Grain From Ukraine — гуманітарна продовольча програма, офіційно запущена 26 листопада 2022 року, в 90-ті роковини початку Голодомору 1932–1933 років, президентом України Володимиром Зеленським для постачання збіжжя до найбідніших країн Африки.

  • США уклали угоду про подовження своєї військової присутності на авіабазі Аль-Удейд в Катарі на наступні 10 років.
  • Премʼєр-міністр Катару Мохаммед бін Абдулрахман аль Тані на спільному з українським колегою Денисом Шмигалем брифінгу в Києві заявив, що його держава виділяє 100 млн доларів на подолання гуманітарної кризи в Україні.
  • Все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії долучаються до реалізації Формули миру та інших міжнародних ініціатив України.
  • У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.