В ISW зреагували на новий масований удар РФ по енергосистемі України
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували масований ракетно-дроновий удар Росії по енергосистемі України 29 березня.
Фахівці зауважили, що окупанти почали атакувати також і гідроелектростанції. Це свідчить про те, що Росія розширила свої цілі у кампанії масованих атак.
Зокрема напередодні ворог атакував енергетичні об’єкти у низці українських областей, зокрема Канівську та Дністровську ГЕС на Черкащині та Буковині. Також було завдано ударів по неназваній критичній інфраструктурі на Прикарпатті та Дніпропетровщині.
Аналітики зауважили, що атаки росіян по енергосистемі можуть бути спрямовані на погіршення оборонно-промислової здатності України. Удари посилились саме зараз, коли Україна стикається з нестачею ракет ППО.
“Нова російська модель ударів по українських дамбах і гідроелектростанціях є значним поворотом і ескалацією кампанії атак Росії проти України. Російські війська раніше не завдавали тривалих ракетних ударів по українських дамбах і гідроелектростанціях”, – наголосили аналітики.
У цьому контексті фахівці наголосили на діях західних союзників України, які проти надання Києву далекобійної зброї. Свої відмови вони аргументують ймовірністю ескалації війни.
“Однак рішення західних держав обмежити обороноздатність України, намагаючись впоратися з ескалацією, не завадили Росії розгорнути війну проти України. Крім того, Україна веде стратегічну оборону, а не наступ, який міг би серйозно загрожувати російським позиціям на окупованій території України чи Росії”, – зауважили аналітики.
В ISW також додали, що голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун-молодший 28 березня зробив заяву щодо надання Україні ракет великої дальності ATACMS, наголосивши, що “ризик ескалації не такий високий, як, можливо, був на початку”.
“Росія послідовно доводила свою готовність посилити свою агресію без провокацій, і занепокоєння щодо російської помсти та ескалації у відповідь на подальше надання західної зброї та систем Україні не повинні впливати на рішення США чи Заходу щодо цієї допомоги”, – мовиться у звіті фахівців.
- У Міністерстві енергетики розповіли про наслідки ракетно-дронової атаки росіян по енергетичній системі України.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.