31 березня – друга річниця деокупації Бучі

Джерело: Букви

31 березня – друга річниця звільнення Бучі Київської області від російських загарбників.

Увечері 2 квітня 2022-го Міноборони заявило, що українські військові звільнили Київську область від армії РФ. Тоді останні російські підрозділи вийшли з Бучі, Гостомеля і Бородянки. Кількома днями раніше ЗСУ звільнили Ірпінь. Загалом росіян вибили з понад 30 населених пунктів Київщини.

Сама ж Буча була звільнена від російських загарбників 31 березня. Відступ ворога розпочався 27-28 березня. Найбільші бої відбулись на вулиці Вокзальній, яка веде до Ірпеня. Там українські оборонці знищили колону російської бронетехніки, яка намагалась прорватись далі на Київ.

Загалом Вокзальна та перпендикулярна їй Яблунівська – головний епіцентр російського вторгнення та подальшої окупації Бучі. На Вокзальній точилися найпотужніші бої, а на сусідній Яблунівській окупанти розстрілювали цивільних зі снайперських гвинтівок.

Мер міста Анатолій Федорук розповів, що під час звільнення з однієї лише вулиці Вокзальна нарахували 178 одиниць техніки, яка виходила. Бучанська громада перебувала в окупації 33 дні. Першими прийняли удар села Блиставиця, Синяк, Гаврилівка, Здвижівка, Луб‘янка, Мироцьке.

За словами Федорука, загалом під час окупації Бучі загинули 509 цивільних осіб. Це чоловіки, жінки та діти. Станом на зараз 73 особи перебувають у полоні.

Також 62 людини зникли безвісти. За два роки вдалося ідентифікувати 12 осіб.

Згідно з офіційною статистикою, до повномасштабного вторгнення у місті проживали 53 тис. осіб, під час окупації Бучі там налічувалося 2-2,5 тис. мешканців.

Офіційні підрахунки свідчать, що громаді під час окупації було завдано збитків у розмірі понад $1,5 млрд. Пошкоджень зазнали більш ніж 4 тис. об’єктів житлової, соціальної і критичної інфраструктури різної форми власності. Нині вже 80% того, що зруйнували росіяни, відновили завдяки різним програмам.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.