У Румунії поки що не погодили фінансову допомогу для українських переселенців у 2024 році
Джерело: Euractiv
У 2024 році румунська влада поки що не забезпечила жодної фінансової допомоги українським біженцям. За інформацією з Генеральної інспекції з надзвичайних ситуацій (IGSU), у лютому українські біженці отримали певну підтримку, але ці виплати були простроченими.
Щодо видатків за січень і лютий 2024 року, IGSU повідомила, що здійснила кроки щодо отримання необхідних коштів після отримання запитів від місцевих органів влади, але не може оцінити, коли ці кошти буде отримано.
Минулого року допомогу українським біженцям також було затримано через дефіцит бюджету, що призвело до протестів кількох десятків біженців перед міністерством фінансів у листопаді 2023 року.
До квітня 2023 року українським біженцям надавалася допомога в рамках програми “50/20”, яка передбачала 50 леїв (10 євро) на проживання та 20 леїв на харчування щоденно. Проте ці гроші не надавались безпосередньо біженцям, а перераховувались румунським приймаючим сторонам.
З травня 2023 року уряд зменшив допомогу до 750 леїв (150 євро) на місяць для окремих осіб і 2 000 леїв (402 євро) на місяць для сімей, з додатковими 600 леями (120 євро) на особу на витрати на харчування. Дорослі повинні були бути зареєстровані в повітових агентствах зайнятості, муніципалітеті Бухареста або мати роботу в Румунії, а діти повинні були ходити до школи, щоб мати право на отримання допомоги.
Станом на лютий 2024 року в Румунії перебувало понад 78 тисяч українських біженців. На рівні ЄС Румунія посідає восьме місце за кількістю українських біженців.
- Українські переселенці дедалі частіше прямують до Німеччини, Чехії та Іспанії. Станом на сьогодні вже 4,3 млн громадян України отримали статус тимчасового захисту в ЄС, переважно у ФРН (1,2 млн), Польщі (951 тис.) та Чехії (381 тис.).
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.