У Таїланді мавпи напали на місто і розділилися на дві «банди»
Джерело: Daily Mail
У Таїланді у місті Лопбурі тисячі мавп розділилися на дві ворогуючі “банди”, що змусило поліціянтів озброюватися рогатками та транквілізаторами для боротьби з небезпечними приматами. Останніми роками Лопбурі став відомий своєю популяцією мавп, що вийшла з-під контролю: інколи вони навіть захоплюють порожні будівлі.
Місцева поліція стала використовувати рогатки, аби атакувати некерованих приматів, що часто перелазять по автомобілях і крадуть їжу з магазинів і в туристів, а також псують майно. Це сталося після того, як генерал-майор поліції Апірак Вечканчана, начальник поліції провінції Лопбурі, наказав створити спеціальний підрозділ для боротьби з агресивними дикими мавпами.
За його словами, здебільшого поліціянтам треба використовувати рогатки –як засіб стримування або залякування, а не для того, щоб завдавати кривди мавпам. Вони можуть використовувати каміння, щоб стріляти у тварин, лише якщо немає інших способів контролювати їх, не давати їм красти та знищувати майно.
Співробітники Департаменту національних парків, дикої природи та охорони рослин також почали відловлювати деяких із мавп-кривдників і переселяти їх у тимчасові притулки. Однак, як повідомляється, у них виникли труднощі, оскільки примати, які вже знайомі із пістолетами з транквілізаторами, підіймалися на високі будівлі та будинки щоразу, коли правоохоронці наближалися.
Наті Круттака, співробітник Бюро охорони природи №1, сказав, що їм доводиться ховати свої обличчя та пістолети з транквілізаторами, щоб мавпи їх не побачили.
Крім того, ці мавпи раніше були учасниками масових бійок у розпал пандемії, коли не вистачало їжі. Напади на автомобілі, будинки, ринкові прилавки та відвідувачів вже тоді ставали частішими.
Попри небезпеку, місцеві жителі прагнуть залишити мавп у місті, оскільки вони є популярними серед туристів з усього світу, які годують їх солодкими ласощами.
Уряд Таїланду намагається контролювати проблему макак, але вжив заходів для управління популяцією мавп по всій країні, включаючи створення заповідників, програми масової стерилізації, навчання громадськості тому, як правильно поводитися з тваринами, і переселення їх у більш придатні місця існування.
- Результати дослідження, проведеного американськими вченими, засвідчили, що людиноподібні мавпи можуть впізнавати своїх друзів, яких не бачили десятиліттями.
Канцлер ФРН Олаф Шольц прокоментував свою нещодавню. телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.
Російські окупаційні війська досягають значних тактичних успіхів у Донецькій області і невдовзі можуть захопити Велику Новосілку та просунутись до наземних ліній постачання ЗСУ, які проходять до Дніпропетровської і Запорізької областей.
Нещодавно Україна отримала від Великої Британії ще десятки ракет Storm Shadow. Це вперше відколи британський уряд очолив Кір Стармер.
Триває 1007-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 733 тисячі осіб.
Вночі 26 листопада російські окупаційні війська атакували “шахедами” Тернопіль, поціливши по енергетичній інфраструктурі. Частина міста залишилась без електро- та водопостачання.