Світові ціни на каву б’ють рекорди

Джерело: Bloomberg

Ціни на каву Робуста досягли найвищого рівня в Лондоні через загрозу зниження виробництва в В’єтнамі внаслідок хвилі спеки. Британський ринок є найбільшим експортером цієї кави, і це підсилює стурбованість щодо обмежених світових постачань зерен, які використовуються в різних напоях.

Найактивніші контракти зросли на 4,8%, до 3838 доларів США за метричну тонну в Лондоні, досягнувши рекордного рівня за даними з 2008 року. За цей рік ціни на ф’ючерси підвищилися більше ніж на 30%.

Погодні умови не додають оптимізму, кажуть трейдери лондонського імпортера DRWakefield. За їхніми словами, є серйозні побоювання щодо можливого дефіциту води для поливу, що може негативно вплинути на врожайність наступного сезону.

Цей напружений стан на ринках робусти також призвів до підвищення цін на каву арабіка преміумкласу. Ціни на ф’ючерси на арабіку в Нью-Йорку зросли на 3% і вперше з грудня перевищили позначку у 2 долари за фунт.

Нещодавно брокери у Бразилії, яка є найбільшим виробником кави, повідомили про високий попит на нижчу якість зерен арабіки.  Попри сприятливі перспективи для майбутнього врожаю бразильської арабіки, їх доступність зазвичай знижується в цей період року, оскільки новий урожай почнеться лише в травні.

Ще одним фактором зростання цін є низькі запаси кавових зерен на складах. Компанії, які обсмажують каву, скорочували свої закупівлі, сподіваючись на падіння цін.

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.