Санкції США заважають Росії ремонтувати нафтопереробні заводи – Reuters
Джерело: Reuters
За даними видання Reuters, російські компанії не можуть ремонтувати нафтопереробні заводи через санкції США.
Наприклад, російська нафтова компанія “Лукойл” не може ремонтувати турбіну, оскільки була лише одна компанія, яка знала, як відремонтувати установку. За словами п’яти джерел, знайомих з інцидентом, проблема полягала в тому, що компанія є американською й багатонаціональна нафтова інженерна компанія UOP вийшла з Росії після того, як країна вторглася в Україну.
“Вони (інженери) кидалися в пошуках запчастин і нічого не могли знайти. Тоді весь підрозділ просто зупинився”, — повідомило джерело, близьке до “Лукойлу”.
Чотири інші джерела повідомили, що установка була знята з виробництва з січня, і невідомо, коли її можна буде відремонтувати через відсутність досвіду в Росії.
Внаслідок цього четвертий за величиною в Росії НПЗ скоротив виробництво бензину на 40%.
Також, згідно з підрахунками Reuters, атаки безпілотників на російські нафтопереробні заводи змусили компанії закрити близько 14% потужностей у першому кварталі.
“Якщо потік безпілотників продовжуватиметься такими темпами, а російська протиповітряна оборона не покращуватиметься, то Україна зможе скоротити російські переробні заводи швидше, ніж російські фірми зможуть їх відремонтувати”, — вважає Сергій Вакуленко, експерт з російської енергетики.
Росія є другим у світі експортером нафти. Вона перенаправила більшу частину свого експорту нафти та продуктів до Азії та Африки після того, як західні країни ввели санкції проти них.
За словами понад 10 російських нафтотрейдерів, якщо РФ зазнає різкого падіння виробництва нафтопереробних заводів, вона буде змушена скоротити експорт палива на користь сирої нафти.
- Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
- Сполучені Штати та Південна Корея створили нову робочу групу, яка має на меті перешкодити Північній Кореї закуповувати російську нафту в обхід західних санкцій.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.