Санкції США змусили РФ припинити найбільший газовий проєкт

Джерело: Reuters

Компанія “Новатек” вирішила припинити реалізацію проєкту “Арктик СПГ-2” через обмеження, накладені західними санкціями, що призвели до відсутності доступу до танкерів льодового класу.

Замість цього російська компанія зосередиться на розвитку проєкту в порту Мурманськ, який не замерзає.

Планувалося, що завод “Арктик СПГ-2” стане найбільшим у Росії з річною продуктивністю 19,8 млн тонн СПГ та 1,6 млн тонн стабільного газового конденсату на трьох лініях.

У грудні компанія почала виробництво СПГ на першій лінії “Арктик СПГ-2”, але через відсутність газовозів льодового класу відстала від графіка постачань.

Зараз на заводі зупинено процес конвертації метану у рідину при низьких температурах. Друга та третя лінії мали бути запущені у 2024 та 2026 роках, а друга лінія будується на заводі у Білокам’янці Мурманської області.

У зв’язку з цим, розглядається можливість використання третьої черги для Мурманського заводу СПГ.

Новий проєкт “Мурманськ СПГ” має бути ще більшим, ніж “Арктик СПГ-2”, з річною продуктивністю 20,4 млн тонн. Планується запустити перші дві лінії до кінця 2027 року та останню – до 2029 року. Однією з переваг “Мурманського СПГ” порівняно з “Арктик СПГ-2” буде доступ до незамерзаючого порту в Баренцевому морі.

Плани щодо “Арктик СПГ-2” ускладнилися після включення його до західних санкцій через вторгнення Росії в Україну, що призвело до заморожування участі іноземних акціонерів та оголошення “Новатеком” форс-мажорних обставин.

Помічник держсекретаря США з енергетики Джеффрі Паєтт заявив, що Вашингтон намагається “задушити” цей проєкт РФ.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.